| luckyman_4740 a întrebat:

Voua ce va plac mai mult:NECTARINELE sau PIERSICILE? si de ce?

ps. recunosc imi plac mai mult nectarinele pentru ca au o coaja mancabila fata de piersici pe care indiferent cum le-ai spala iti fac gura punga. Stie cineva sa imi dea explicatia, avand in vedere ca ambele sunt la gust cam la fel?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu prefer nectarinele, pentru ca au o coaja fina, si este mult mai placut sa le mananci.
Nectarinele si piersicile sunt fructe diferite, cum sunt si visinele cu ciresele (asemanatoare, dar totusi diferite) - asta e si explicatia.

| Cσσкiє a răspuns:

Mie îmi plac piersicile, anul ăsta am luat numai piersici dulci şi gustoase, nu mi-au făcut nicicum gura pungă. Piersicile mi se par mult mai aromate, parfumate.

| LuS[z] a răspuns:

Nu neaparat...Plus ca gusturile nu se discuta happy
Mie imi plac piersicile pur si simplu laughing

| Ioana1984 a răspuns:

Buna sa stii ca si eu mananc numai nectarine. Piersicile daca le mananc pentru doua zile ma mananca buzele, sunt alergica la puful de pe ele, chiar daca le speli destul tot asa raman, iar daca le cureti de coaja, au un gust diferit sunt mai acrute decat nectarinele.Sunt super nectarinele.Pa pa.

| biabeautiful a răspuns:

Nectarinele