| BobTheCat a întrebat:

Voua va plac videoclipurile horror de pe YouTube de tipul Analog Horror? De ce? Eu le ador! happy

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Îmi place serialele horror antologice, m-am băgat pe american horror story varianta noua, ce îmi mai plăcea erau povestirile crepy in germana

| dullcat a răspuns:

Cu greu mai poti considera orice de pe internet horror, stiind ce usor este sa manipulezi orice pentru efectul dorit.

| Simpatic a răspuns:

Nu imi plac aceste 'analog horror', nu mi se par nici in genul filmelor horror nici in genul unor faze interesante, dar tine de gusturile fiecaruia!
o sa fac o remarca acum, fata de genul de film horror (are oarece legatura cu acest subgen"analog horror" cat si tipul de clipuri spus de tine...)
odata cu inaintarea in varsta, mai ales atunci cand ai vazut multe filme horror ca adolescent ( in trecut ) cum s-a intamplat in cazul meu, iti va scadea placerea catre acest gen de film, foarte mult, sau nu iti vor mai place deloc dupa un anumit timp, datorita stereotipurilor din toate aceste filme
inteleg ca pentru adolescenti acest analog horror si elemente de tip jump-scares pot fi interesante, te asigur ca elementele care acum par noi sunt destul de vechi in cinematografia internationala

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Am inteles, va multumesc pentru raspuns oricum! happy

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Esti un el sau o ea? ca nu mi-am dat seama pana acum! in orice caz admir bunul tau simt!
pe viitor fara acel "va", te rogwinking

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Imi cer scuze, tot uit! laughing Si sunt o ea.

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Nu ai pentru ce sa iti ceri scuze!
ma gandeam eu ca esti o ea... caci doar o fata/femeie, poate sa mai aiba atat de mult bun simt pe un site anonim, site pe care fiecare sluga din realitate, nu doar ca se da ceea ce nu este aici, dar vin acesti inculti si afiseaza o stare de aroganta si narcisism patologic specific unor trolli de joasa speta, aratandu-si statutul inca de la prima interactiune cu publicul, asta sunt cei la care fac eu aici, actual, referire...niste trolli amarati

LA NOI PE TPU pana si trolli sunt josnici, nici macar nu avem troli de calitate ca altiiwinking

asta este... se pare ca TPU isi cumpara trolii de pe AliExpresswinking

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Am observat ca platforma e plina de analfabeti, inculti, aroganti, si fanatici religiosi. Dar ce sa-i faci, asta e! happy

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

"Dar ce sa-i faci, asta e!"

cred ca cel mai intelept sfat este in acest caz "sa nu intri pe TPU!"
nu degeaba cei mai buni useri vechi au parasit platforma!
au ramas bineinteles anumiti useri de calitate...dar si toate 'epavele'!

nu stiu cum se suporta anumiti frustrati care intra aici DOAR ca sa injure si sa calomnieze pe ceilalti, acesti inculti digitali care in viata de zi cu zi nu parasesc locuinta in care stau, de parca sunt arestati la domiciliu. cred ei amaratii, ca daca se manifesta urat le creste ego-ul sau stima de sine, pe care au pierdut-o cu mult timp in urma cand au fost abuzati! acesti bolnavi psihic nici nu-si dau seama cat de decăzuti sunt!

| BobTheCat explică (pentru Simpatic):

Sincer, nici eu nu ii prea inteleg! Presupun ca nu sunt multumiti cu viata pe care o au si incearca sa se simta mai bine jignindu-i pe altii (desi mi se pare absurd). Daca as fi in locul lor, as cam muri de rusine laughing

| Simpatic a răspuns (pentru BobTheCat):

Poti 'muri' de rusine, doar daca o aiwinking

| Lupică27 a răspuns:

Nu inteleg la care te referi da un link te rog.
La cele ca ale lui Paul Dadrian?

| BobTheCat explică (pentru Lupică27):

Desigur! https://www.youtube.com/@LOCAL58TV (aceasta este seria mea favorita si probabil cel mai potrivit exemplu, dar videoclipurile pot varia!)

| BobTheCat explică (pentru Lupică27):

Si nu, nu ma refer la clipurile similare cu ceea ce face Paul Dadrian, nici nu am auzit de el laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru BobTheCat):

Ciudat, prima data cand vad asa ceva.

| BobTheCat explică (pentru Lupică27):

Ah, ok!

| Dragobeta a răspuns:

Nuuuuu, nimic horor!

| BobTheCat explică (pentru Dragobeta):

Ok happy Multumesc pentru raspuns!

| RedMarr a răspuns:

Poate si Doar daca sunt in genul Resident Evil 2 remake/The Callisto Protocol. Ambele au combinatia Perfecta de 'story-adventure-good script'.