| Animeforlifee9921 a întrebat:

Voua va place carnea de porc? Mie personal nu, mi se pare prea grasa si nesanatoasa.

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De acord, practic calisthenics si asta implica low fats, cele nesanatoase, cumpar numai pui, curcan, peste, si rar cotlet de porc care nu are grasime, dar rar, nici vita nu consum, e foarte tare carnea parca mananc cauciuc. Primisem craciunul trecut carne de porc, fara sa cer de la neamuri, cat am taiat sa bag in pungi la congelator, la sfarsit toata masa era plina de grasime, stateam si priveam la masa aia mirandu-ma ce putem baga in organism daca nu suntem atenti, asa multa grasime, evident acea carne am impartit-o mai departe, nu m-am atins de ea, si nici nu ma mai ating de porc. Dietele multor sportivi implica carnea de pasare in 99% din cazuri, deci nu pierzi nimic ca nu consumi, ba dimpotriva.

| RAY a răspuns:

Este si cu mai putina grasime sa stii de exemplu muschiulet tiganesc din carne de porc, cam scump dar bun ca gratar

| relian a răspuns:

Cea mai gustossa carne este cea de porc.nu stiu ce s-ar fi facut omenirea fara porc laughing
La bataie este porcu si gaina, astea is cele mai consumate produse animaliere.
Restu is povesti, matusa ta e pe canalu ei laughing mincare sanatoasa, dar care mincare este nesatoasa? De era nesanatoasa murea lumea pe capete, dar o mincare nu-i pusa la vinzare daca nu-i buna de consumat.

Matusata sa manince mincarea ei aia sanatoasa, dar multa si sa vedem cum o sa fie.
Una e sa maninci cit trebuie, alta in exces. Sanatos e tot ce gasesti de vinzare si este comestibil.
Orice tip de mincare consumata in cantitati mai mari decat ar fi nevoie, te ingrasa, iar grasimea mai multa decat trebuie in organism este daunatoare, chiar de provine de la mincarea sanatoasa consumata de matusa ta laughing
Daca porcu ti se pare gras, ce o sa spui de oaie, sau capra, ala e sapun curat laughing
Nu ai vazut gaini grase? La porc poti minca numa muschi, fara pic de grasime, nu spune nimeni sa maninci grasime de la porc.

| Catrice a răspuns:

Ah deci nu îți place să sugi pu—pulpele de porc

| VoidEternal a răspuns:

E mai sănătoasă decât cea de pui care e injectată cu hormoni și antibiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și mie mi se pare mult prea grasa. Prefer carnea de pui sau de pește.

| literallythesamebruh a răspuns:

Este părerea ta. Carnea de porc este foarte bună. De unde ai ajuns la concluzia că nu este sănătoasă? Eu mănânc de mic copil, în fiecare an, și nu am nici măcar cea mai mică problemă.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Da. Și este foarte bună carnea de porc nu are nimic.

| Animeforlifee9921 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Acum depinde de fiecare, eu sunt cam pretentioasa la mancare. Am si o matusa care e disperata cu mancarea sanatoasa si nutritia si ne spune sa nu mancam aia ca are carbohidrati si alte chestii de genul. Cand eram mica mai mancam, dar acum nu

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Da într-adevăr carnea de porc nu sănătosă mult și în exces carnea de pui este cel mai sănătosă da nopate bună eu ma pun la somn înapoi acum am văzut ce mi-ai zis ca acum a venit notificarea

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Am mâncat de atâtea ori...