| NoMusicNoLife a întrebat:

Voua va place spanacul/? ca mie una deoc :-& bine stiu ca ii sanatos si are multe vitamine si bla bla bla, da oricum nu-mi place tongue.

Voua va place?

e si app, ce-ar fi sa faceti un meniu cu mancarurile voastre preferate?

de ex:
1. felul 1 ( supa/ciorba etc)
2. felul 2
3. desert

si optionalele pentru fiecarebig grin adica cei in afara de asteatongue

deci funda pentru meniu care suna cel mai bine si ii si ff bun :X

3 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Nu prea imi place spanacul, dar sunt obligata sa-l mananc. (cred ca ai inteles ideea, am anemie (lipsa de fier).)

1. Felul 1 - supa de galusti sau ciorba de perisoare sau de zarzavat.
2. Piure cu snitel sau cartofi prajiti.
3. Inghetata (vara), iar de obicei un Croassant 7 days sau Bauli cu gem de caise. laughing

lolita
| lolita a răspuns:

O reteta buna si simpla cu spanac este: 1kg spanac, 150 gr bacon tait cubulete, 1 litru bechamel. se amesteca baconul cu spanacul, se pune intr-o tava, se adauga sosul bechamel si se baga la cuptor 20 de minute, se adauga branza rasa si se lasa inca 1 minut.
primul fel: ciorba de perisore
felul doi: ardei umplutui
desert: inghetata cu fructe.

| Zenithf a răspuns:

Mie imi place mult spanacul, imi plac multe feluri de mancare, de aceea imi este greu sa fac un meniu, dar sa incerc.
I: supa de chimen cu crutoane, papara cu branza si sunca, cocteil tropical de fructe.
II: ciorba taraneasca de vita, friptura de porc cu cartofi aurii, cremes.
III. supa de pui cu taietei sau galuste, tocanita de ficatei cu cartofi piure, chec si compot.
Astea sunt doar niste variante ce am putut sa inventez acum.batting eyelashes