| stefangeles a întrebat:

Vreau sa cunosc si eu ce remediu aveti pentru a alunga plictiseala din viata voastra? big grin

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Descoperirea frumusetii lucrurilor marunte poate alunga plictiseala unei zile.Am descoperit, cu mirare ce-i drept, eu insami cat de interesanta poate deveni o simpla plimbare pe jos prin oras daca o faci absolut constient si atent la detalii:zambetul sau tristetea unui chip necunoscut, arhitectura caselor de pe stradute dosnice, un ram de liliac inflorit intr-o gradina, etc. Ceea ce-ti spun acum e vazut din perspectiva unei femei.Barbatilor pare-se ca le place bricolajul.Incearca sa faci lucruri marunte prin casa.Asta iti va absorbi atentia si nu te vei plictisi niciodata.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa doi copii, ia-ti o slujba, fa pe menajera in casa, pe amantul in pat si iti garantez ca in viata ta nu va mai incapea Doamna Plictiseala.

| stefangeles explică:

Ai mare dreptate big grin... imi place sa fac chestii prin casa happy am 17 ani si gatesc spal fac curat asa din plictiseala laughing dar stand la tara imi place foarte mult sa ies aici la 200m de casa la un lac sa ma plimb cu barcabig grin in concluzie asa imi alung eu plictiseala multumesc de raspuns, vroiam sa vad si alte pareri!

| →Alee׃╳← a răspuns:

Canta
danseaza
iubeste
viseaza
gandeste-te
zboara
mananca
uitate la stiri
la filme
zambeste
asteapta
spera
admira
vorbeste
bea
uraste
tipa
dormi
plange
saruta
strange in brate
injura
atinge
uita
crede
cauta
ajuta
raneste

si multe altelelaughing

| miss_2845 a răspuns:

Incerca sa te plictisesti de plictisealahee hee

| ionut_2427 a răspuns:

remediu e sa muncesti