| pufosheniedebraila a întrebat:

Vreau sa imi iau un catel. voi ce ati alege dintre un shitzu maro si latos si un chow chow negru?

Răspuns Câştigător
| catalinalina a răspuns:

Ia ce vrei tu...shitzu trebuie sa te joci cu el, sa ii intretii blana (sa ai grija sa nu ii vina nici prea peste ochi, dar nici fara) sa il plimbi mai toata ziua ca e plin de energie...cu latos e la fel.cu cainele chau chau ai de lucru: trebuie sa ai putere in brate ca daca il duci la plimbare el alearga si tu taras in urma lui, pieptanat, spalat, descalcit blana macar de 2-3 ori pe saptamana, dus la veterinar zilnic din cauza puricilor si capuselor (mai ales daca e negru) si tuns odata la 3 luni din cate stiu, si mananca foarte mult si lasa mult par in urmawinking.dar faci cum vrei (eu mi-as lua un shitzu ca e usor de intretinut si e si dragut)