| dumitruooo a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon la abonamnet si sa nu mai platesc facturile. ce pot pati in cel mai rau caz?

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Sa ajungi putin pe la racoare

| arcan_7531 a răspuns:

Pai se aduna dobanda cu timpul, foarte mare.La un moment dat te vor cauta insistent la telefon dupare care din cate stiu vand datoria ta unei firme de recuperatori, nu vorbesc de camatari ci de firme de avocati care te ameninta cu tribunal, cu sechestru pe bunuri.etc.Normal si de drept nu-ti pot face nimic insa stiu cazuri in care dansii au procedat astfel iar persoana in cauza de frica sa nu-i i-a din casa a platit, daca avusese 150 lei de plata in prima faza dupa 1 an sau 2 acestia ai cereau 1500 lei.