| Maraaa a întrebat:

Vreau sa slabesc minim 4-5 kg intr-o saptamana... ce puteti sa-mi recomandati ( nu vreau pastile de slabit sau alte medic.): sport. mai putina mancare? pentru ca vreau sa slabesc urgent... multumesc
Funda pentru un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
| ImmortalQueen a răspuns:

Buna happy

Chiar daca nu mananci mult la o masa, ai grija sa imparti mancarea pe care o cunsumi intr-o zi in 5 sau 6 mese. In felul acesta, nu risti sa te mai scoli de la masa simtindu-te foarte grea si plina.

Bea multa apa. De la 5-6 pahare pe zi. Chiar daca nu iti este sete, consuma cat mai multe lichide. Fara, insa, ceaiuri indulcite, sucuri carbogazoase sau bauturi alcoolice. Multa, multa apa, lamaie si un pic de menta te vor racori si revigora. Un mic truc ar fi ca in fiecare dimineata sa bei un pahar de apa. A doua zi sa bei un pahar si jumatate. A treia zi doua. Si de aici inainte cate doua pahare de apa dimineata inainte de micul dejun.

Sport - o jumatate de ora de alergat o sa faca minuni pentru tine, pentru tonusul tau muscular, pentru nivelul energiei din acea zi. Daca inca simti o pofta nestavilita de foame, spala-te pe dinti. Gustul aromat al pastei iti va diminua senzatia de nemancare.

1 răspuns:
| Bloxx a răspuns:

Nu e bine sa tii un asemenea regim drastic. Tu ar trebui sa slabesti doar 1-2 kg pe saptamana. Si daca reusesti, sa te dai cu multa crema - contra vergeturilor -batting eyelashes. Sper ca te-am ajutat.