| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce sa fac, ca sa scap de singuratate?
Nu imi place sa fac pe"VICTIMA"
Fiindca nimeni nu ma crede!
Vreau doar niste sfaturi!
Voi ce faceti cand va simtiti Singuri?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu fac nimic, doar îmi mai ocup timpul în același fel în care o poți face și tu, pe pc.
Nu e de crezut sau nu, e că e viața ta și nouă nu are de ce să ne intereseze dacă te plângi pe aici sau altundeva pentru că suntem doar niște străini iar faptul că tinzi să exagerezi extrem de mult și să dramatizezi atât nu cred că poate să ne trezească compasiunea, chiar dimpotrivă. Tu poți să ieși mai des prin oraș cu colegi, prieteni, la școală să socializezi mai mult. Nu toți suntem făcuți în a fi înconjurați de mulți oameni, unii acceptă asta în cele din urmă și se acceptă pe ei deci acceptă doar oamenii care îi acceptă pe ei, alții nu acceptă și dacă nu o fac pot încerca să lege prietenii sau altfel de relații. Ceea ce trebuie să știi e că lucrul ăsta ține doar de tine, tu ești cel care poate încerca să facă ceva în sensul ăsta, noi nu prea putem să te ajutăm.

| Divy a răspuns:

Să cauți oameni care au aceleași interese ca al tău și să te integrezi în cercul lor de prieteni.
Te cred stai liniștit și eu sunt "singur" și ascult muzică sau stau în fața unui ecran nimic special