| dani9354 a întrebat:

Vreau sa urez un calduros LA MULTI ANI tuturor celor care poarta nume de flori si derivate, in aceasta zi de mare praznic Floriile.Sarbatori fericite expertilor TPU si tuturor membrilor.happyMultumesc.

2 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Multumesc pentru urare chiar daca nu am nume de floare si nu sunt Expert TPU, ci doar un umil membru al acestui site.
Aceleasi urari sincere si pentru tine.
Vreau sa-ti spun ca in aceasta zi trebuie felicitate si persoanele care poarta numele de Laura, care vine de la laurus, care inseamna dafin si cu aceasta planta erau incununate capetele imparatilor...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Dany 93, multumim pentru urare. Chiar daca nu port nume de floare, tot sarbatoresc aceasta zi, cand primavara si-a intrat in drepturi, iar cu peste 2000 de ani in urma, Iisus a intrat in Ierusalim, intampinat cu frunze de finic. La noi, in aceasta zi de sarbatoare, se rup crengi de salcie, primul copac care infrunzeste primavara!
La Multi Ani tuturor userilor TPU, sanatate si numai bine! Sa va bucurati de o saptamana luminata, care sa va inalte sufleteste si va pregateasca pentru Invierea Domnului!