| Numai e:) a întrebat:

Vreau si eu muuulte muuulte bancuribig grin
MS:X

7 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Stiu si eu unu din mintea mea, nu l-am luat dup net big grin
-Dupa ce recunosti un oltean la nunta?
-Dupa trening. big grin
infine, nu-i prea amuzant dar eu ti l-am zis happy

| madalicious a răspuns:

-As dori, taticule, sa ajut un om in virsta. Imi dai niste bani, macar trei-patru mii de lei
−Da, baiatule, bravo, e un gest foarte frumos. Uite, ia zece mii de lei. Unde e omul acela sarman?
−Pe trotuar, la colt. Vinde inghetata.

O femeie de vreo 20 de ani s-a maritat cu un barbat chipes si frumos.
Dupa o luna de casatorie casa le-a fost plina de hoti si barbatul tinut ostatic.Hotii o intreba pe femeie:
-Da ce colier frumos ai duduiee!
-i-a zi tu, nu ai vrea sa mi-l dai mie in schimbul lu barbatatu?
-da omoaral fai ce vrei ca eu colierul nu til dau, ce am ajuns sa-mi dau pretiosul meu colier pentru barbatamiu? spuse femeia socata de ce a spus hotul.
dar nu socata ca barbatasu ar putea murii, si socata ca hotul a indrazinit sa ii ceara ei colierul.

- Ieri am omorat cinci muste – trei masculi si doua femele.
- Cum ai stiut care sunt masculi si care femele?
- Simplu: trei s-au asezat pe o lada de bere si doua pe cardul de credit.

Alinuta se urca pe un scaun, ca sa schimbe un bec ars. Bunica ii zice:
- Puiule, pune un ziar pe scaun!
- Nu-i nevoie, bunico, ajung destul de bine si fara el!

In curtea spitalului, un pacient tragea de lesa o periuta de dinti.
Trece un doctor, si ii spune:
- Ce caine frumos ai.
- Ce caine, d-le nu vezi ca este o periuta de dinti?
Dupa ce doctorul pleaca, nebunul spune:
- Hai Azorel, ca l-am pacalit si pe asta!

-Ce ai mereu la tine dar lipseste deseori?
-Capul.

Un stol de pasari, in forma de "V" zboara catre tarile calde. La un moment dat, un pui isi intreaba mama:
- Chiar trebuie sa-l urmam toti pe cretinul ala din fata?
- Ce sa facem, mama, daca el are harta...

Niste exploratori englezi mergeau prin jungla. Deodata, unul din ei cade intr-o groapa (capcana intinsa de bastinasi) in care se afla un leu care cazuse mai inainte. Englezul incepe sa fuga imprejurul gropii. Leul fuge dupa el.
Ceilalti stau pe margine si fac pariuri. La un moment dat, unul din ei striga:
- Accelereaza Smith, leul e chiar in spatele tau!
- Nu va ingrijorati, domnilor, eu am o tura în avans.

O broscuta cu gura mare, care vorbea foarte tare merge la urs si-l intreaba:
- Ce mananci tu, ursule?
- Fragi, miere, vite...
Merge broscuta la lup
- Ce mananci tu lupule?
- Oi, miei, caprioare...
Merge broscuta la barza:
- Ce mananci tu, barzo?
- Broscute cu gura mare.
Broscuta face gura mica cat un cap de cui si intreaba:
- Serios?

Un crevete mic este pe malul apei si plange. Un melc trece pe acolo si il intreaba:
- De ce plangi?
- Mama a plecat la un cocktail si nu a mai venit!

Era odata o vaca pe margine si pastea. In prima zi vine un bou, o priveste si o admira. A doua zi, o priveste, o admira, a treia zi, a patra zi, tot asa. In a cincea zi, vine un magar, o admira si o convinge. Morala: Mai bine magar decat bou!

Alinuta vede un baiat la plaja in pantaloni scurti.Alinuta o intreaba pe mama sa: -Mamico, ce-i atarna baietelului intre picioare? -Ce-i atarna?! O fluierice. Mai tarziu Alinuta incepu sa planga.Mama o intreaba: -Ce s-a intamplat Alinuta? Dece plangi? -Mamico, mai mintit! Am suflat degeaba in fluierice ca nu fluiera.

Discutie intre sot si sotie:
− Iubitule, de ce iesi pe balcon de fiecare data cand cant? intreaba ea.
− Ca sa nu creada vecinii ca te bat!

Profesorul :
- De ce mai intii vedem fulgerul, apoi auzim tunetul?
Elevul
- Pentru ca ochii se gasesc inaintea urechilor.

Merge un student la profesor si-i spune
- Domnule profesor, ma puteti ierta pentru ceva ce n-am facut?
- Bineinteles...
- Pai, nu mi-am facut tema!

Un nebun tragea un casetofon legat cu sfora dupa el. La un moment dat se intalneste cu un doctor.
Doctorul: Ce faci, ma?
Nebunul: Trag muzica, nu vezi?!

Un nebun se muncea sa bata un cui in perete, insa cu floarea.
Alt nebun care trecea pe acolo se uita la el si ii zice:
- Ba, tu nu vezi ca ala e cui pentru peretele opus?

Un nebun se uita in oglinda si incepe sa rada.
Oglinda:
-De ce razi?
Nebunul
-De fata ta.

"Strula il intreaba pe Bula
-Cum a fost mancarea la restaurantul chinezesc?
-Excelenta, nu mai ca betisoarele mi-au picat cam greu la stomac."

Sotia se plange psihiatrului:
- Nu mai suport! Sotul meu e poarta cu mine precum cu un caine!
- Cum asa?! Va bate?
- Nu, vrea sa-i fiu credincioasa!"

Ion si Maria in pat:
− Ma Ioane, mie mi-e cam frig...
− Pune o patura pe tine!
− Tot mi-e frig!
− Si ce vrei sa-ti fac?
− Pai, stii, cand mama ii zicea lui tata ca ii e frig, el o lua in brate...
− Si de unde vrei sa-l iau eu pe tactu la ora asta?

O doamna destul de plinuta opreste un taxi si ii spune soferului:
− La maternitate!
Acesta porneste in tromba. Dupa primele doua curbe luate in derapaj, doamna continua:
− Va rog, mai incet, eu doar lucrez acolo..."

Un fiu de scotian se insoara si se muta in alta tara. El ii spune lu` taicaso:
− Tata dam si mie 6 lire sa iti trimit o poza cu mine si cu nevastamea.
− Iti trimit doar jumate adica 3 lire ca pe tine te stiu da pe ia nu!

Un oltean si un moldovean:
Olteanul canta:m-o facut mama oltean maaaaiii
Moldoveanul ii zicebig grina ce vroiai sa te faca ministru.

Bula si Strula se tot luptau. Nici unul nu castiga si au hotarat sa faca un concurs. Care sta cel mai mult lesinat, acela pierde. Ii da Strula una lui Bula si se trezeste asta dupa 2 zile.
- Vai ce m-a durut, cum se numeste lovitura?
- Cheia Dragonului.
Ii da Bula una lui Strula si se trezeste asta dupa 2 saptamani.
- Auuuuuuuu, cum se numeste lovitura asta?
- Cheia franceza...

| LaYeR a răspuns:

Uite unul:
cauta pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancuri.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii de ce pune o blonde un pahar gol la frigider? Daca vine cineva in vizita si nu vrea sa-l serveasca cu nimic sa-i dea de la frigider.