| andreedeed5a a întrebat:

Vreau si eu niste citate frumoase, în română sau în engleză. Cat mai multe.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenii trebuie iubiti si lucrurile folosite. Haosul lumii de azi e pentru ca iubim lucrurile si folosim oamenii."

Gasesti mai multe pe site-uri de citate si sunt pe categorii ca sa-ti alegi "tema" care te intereseaza. Frumusetea e subiectiva, mie imi place asta : "Daca tot a luat foc casa macar sa ne incalzim" dar poate tie nu ti se pare frumos ^^

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Crăciunul trece bagheta sa magică peste întreaga lume şi, vedeţi, totul devine mai blând şi mai frumos."
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor.
„Voi păstra Craciunul în inimă și voi încerca să-l țin cu mine tot anul.

"Am înteles că un om poate avea totul neâvand nimic și nimic având totul."
Citat adăugat de andreea12
Vot

Save

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
„Omul are nevoie de un an ca să învețe să vorbească, și de vreo șaizeci ca să învețe să tacă."
Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte..."