| zxzx a întrebat:

Vreau si eu niste nume de oameni celebri care au citate interesante. Eventual spuneti de ce va plac, nu vreau liste de 10 oameni.

-FUNDA-

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

George Carlin - comediant care abordeaza teme tabu, teme despre societatea noastra cateodata in cele mai proaste ipostaze ale ei
Emil Cioran- am citit 6 dintre lucrarile lui filosofice si mi-a intarit unele conceptii pe care le aveam
Martin Luther King Jr- mereu mi-au placut discursurile sale umanitare

2 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Citeşte şi ia aminte citatele lui Schopenhauer, îţi va prinde bine în viaţă.