| iEmonel a întrebat:

Vreau si eu o persoana careia sa ii comentez la orice postare si sa o contrazic. Se ofera cineva?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy mama ta stie ca ai bagat-o in discutie fara sa vrea pe TPU?smugsmugsmug

| iEmonel explică (pentru caramela):

O sa o sun sa ii spun. Oricum nu se supara; doar sunt "puiul" ei.

| caramela a răspuns (pentru iEmonel):

Pui pui, dar sughita biata mama...winking

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Eu. Comenteaza propozitia: "mama ta e o femeie de treaba, cuminte, harnica si nu umbla cu barbati". laughing

| iEmonel explică (pentru Salontanul):

Am sa va vanez. devil
Pai mama mea e o femeie de treaba [ sper ca nu mica/mare ], adica e cumsecade; cuminte o fi [ nu bag mana in foc ]; harnica este; de umblat, umbla si cu barbati si cu femei, nu e rasista.

| Salontanul a răspuns (pentru iEmonel):

Pai ai zis ca vrei sa ma contrazici?! Asa nu-i corect! laughing

| iEmonel explică (pentru Salontanul):

Sa comentez si sa contrazic. Contrazic unde e cazul.

| Salontanul a răspuns (pentru iEmonel):

Nu. Ai pus doua conditii simultane: sa comentezi si sa contrazici.

| iEmonel explică (pentru Salontanul):

Nu am zis ca le fac pe amandoua in acelasi timp. Tine de cum interpretati.