| JoeTPU a întrebat:

Vrei o bluza de 97 $ si nu ai bani asa ca ii ceri mamei tale 50$ si tatalui tau 50$. Cumperi bluza si iti raman 3$. Ii dai mamei tale 1$ si tatalui tau 1$ si cu 1$ ramai tu. Acum le datorezi la amandoi cate 49$

49$ + 49$= 98$ + 1$ [al tau]= 99$

Unde e 1$? (Mi-a pus-o tata azi si tot nu stiu raspunsul)

Răspuns Câştigător
| TeLefonCubĻuştutž a răspuns:

Daca e sa imparti 97 la 2, vei vedea ca rezultatul este 48, 5 de dolari. Deci atat ar fi trebuit sa le dai parintilor, insa ai dat cu 0, 5$ in plus fiecaruia. 0, 5 + 0, 5 = 1$ Uite dolarul laughing

1 răspuns:
| Dandelion7 a răspuns:

E facatura! In Europa nu poti plati cu $, calculeaza in €.winking