| TiggerO a întrebat:

Vreo carte despre infiintarea marilor companii sau cum s-au realizat oameni celebri?

3 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Interesant ceea ce cauţi, ai chef de citit sau vrei să te lămureşti într-o situaţie, problemă?
O seară bună!

| CataC a răspuns:

Salut
Gasesti pe internet informatii despre fiecare companie in parte, doar sa stii ce sa cauti.
Bafta multa

| M25M a răspuns:

Incearca Dinastia Sunderland Beuclair si Pasari de prada- un roman de Vintila Corbul care a reusit sa isi plaseze eroii de la New York pana la Constantinopol, din Paris pana in Buenos Aires. Este vorba de infiintarea unei familii de bancheri actiunea intercalandu-se cu fapte reale din secolul 18-19(revolutia franceza, independenta americanilor, infiintarea bancii Americii). Personajele sunt fictionale cele care fac parte din familia Beauclair insa celelatle (precum regii spanioli, italieni, francezi, generalii americani si familia Rotschild) sunt reale.