| Yuukyy a întrebat:

Ziceti-mi si mie niste nume de catei si de fete si de baieti
dau fundita pentru cele mai frumoase!
vreau din ele sa aleg 2 nume unu de fata si unu de baiat pentru catelusii mei:X:X:X
multumesc:*:X

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

Pune-le nume incepand cu aceeasi litera, asa se face la canise (poti folosi un dictionar de personalitati sau de orase, sau... happy pentru fetita, hero si harpo pentru baieti).
o lata varianta - pune-le nume de cantareti/trupe care canta acelasi gen muzical. sau de masini. ar fi bine daca ai putea alege nume din cel mult trei silabe, sa le poata invata usor catelusii (doua ar fi ideal).

2 răspunsuri:
| matryko a răspuns:

A

Azor, Azorica, Ada, Aisa, Anuk, Anaiz, Amis, Aki, Aspin, Alfalfa, Atomic, Azure, Abaris, Abby, Abdon, Adolfo, Adolph, Afro, Aggie, Aida, Aimee, Alba, Alma, Alpha, Althea, Ash, Annette, Astro, Attila, Ays
B
Bubico, Bobita, Bian, Bena, Basai, Bolo, Budu, Budy, Brush, Bobby, Bolon, Bruts, Blacky, Bubbles, Babushka, Baby, Bach, Bailey, Bait, Baja, Baluga, Bangle, Banjo, Barker, Barkley, Barky, Barley, Basha, Beethoven, Bella, Belladonna, Bellboy, Belle, Bellow, Bellyflop, Bibi, Biddy, Biffin, Bigfoot, Blackie, Blanche, Blanket, Blu, Bora, Borax, Boris, Boss, Bruno, Brutus, Byte

C
Candi, Cukita, Corela, Casper, Claus, Coco, Colin, Cacho, Chuby, Calypso, Cassie, Chela, Chelsea, Chelsey, Chessie, Chester, Cleo, Craciunel, Cosmo

D
Duna, Dunley, Dayo, Duty, Dixie, Dibble, Dulce, Dale, Dali, Daphne, Dee Dee, Delilah, Della, Delphi, Delta, Diablo, Doc, Dodo, Dogbane, Dolly, Doogie

E
Ela, Etna, Ely, Emmylou, Eddie, Edge, Edith, Elysia, Embla, Emma, Emmy

F
Fani, Flik, Fabi, Flufli, Fizzle, Freeway, Faberge, Faith, Fancy, Fannie, Fargo, Farkas, Farley, Farlow, Farsi, Fate, Fee Fee, Fifi, Figaro, Figi, Filbert, Filene, Flora, Florence, Flower, Fluffy, Flurry, Flush, Foggy, Foxie, Fuzzy

G
Grivei, Golgo, Gody, Gugu, Glucky, Gatsby, Gimlet, Gary, Geekie, Geewiz, Geezer, Geisha, Gin, Gino, Ginza, Glee, Glenda, Gloria, Glory, Godzilla, Goofy, Goomba, Guff, Guffaw, Gussie

H
Halogen, Houdini, Haber, Habibi, Hari, Havoc, Hera, Hilda, Herb, Hero, Herod, Hilda, Hopper

I
Ina, Iceman, Ian, Ibo, Ida, Idabel, Igor, Ilona, Ilse, Ilya

J
Jewels, Jorgie, Jabba, Jacko, Jacob, Jade, Jaded, Jaffa, Jag, Jaggar, Jaguar, Jailbait, Janie, Jazzy, Jessie, Jiffy, JoJo, Joliet, Jolly, Junior, Juno

K
Kira, Kras, Kit, Kobi, Kashmir, Kosmic, killer, Kain, Kaiser, Kajar, Kale, Kali, Kalid, Kasey, Kasper, Katrina, Kelly, Kiddo, Kiki, Kris

L
Lord, Lala, Luna, Lasha, Lupo, Leaky, Lojack, Lushy, Lab, Lady, Lala, Lalita, Lallan, Lally, Lama, Lamar, Lamas, Lamb, Lambchop, Lars, Lassa, Lassie, Lea, Leaf, Leah, Leeza, Lefty, Libby, Liberace, Libra, Lilith, Lily, Lilyan, Lion, Lisa, Liza, Lizzi, Lizzy, Lola, Luke, Lulu

M
Melea, Mimo, Max, Miko, Mely, Magellan, Marigold, Meenie, Moptop, Munchkin, Macho, Macia, Macintosh, Mack, Mackenzie, Mackerel, Mackintosh, Maestro, Maggie, Mally, Matt, Max, Maxi, Mela, Millie, Milo, Milya, Mina, Mindy, Molly, Muna.

N
Nana, Nuna, Nova, Nela, Nano, Nucy, Nashville, Newman, Nibbles, Nymph, Nabber, Nabokov, Naby, Nacho, Nacia, Nada, Nadena, Nadenka, Nagger, Nagida, Naida, Nairen, Nairobi, Nusi, Nutmeg, Nwa, Nye, Nymph, Nymphette, Nynex, Nyree, Nytol, Nyusha

O
Oby, Oso, Ossy, Oakie, Obi, Oblong, Oboe, Ocean, Oceanus, Ocelot, Octagonal, Octavia, October, Ode, Odie, Oko, Okra, Orzo, Oscar, Ossi, Ozzy

P
Pety, Pipo, Pipen, Pitux, Puchi, Pascky, Parsnip, Puddles, Putter, Pablo, Puca

R
Rex, Rocky, Rocco, Rafi, Rodi, Roy, Rosco, Ragweed, Rickrack, Ruggles

S
Sasa, Sila, Sombra, Sam, Soll, Solny, Seltzer, Sheena, Snuggles, Sudsy, Swizzle, Sabaean

T
Titi, Toli, Tesa, Tedi, Traca, Topita, Truca, Tor, Trabis, Trapos, Trosky, Tasin, Tabitha, Thunder, Toulouse, Trinket

U
Ulysses, Uri, Ursa, Ursella, Ursu

W
Wolfa, Wory, Weezer, Winkle, Winston, Waddy, Winnie, Wish, Woolf, Woolly

Z
Zely, Zulay, Zupo, Zucky, Zorabell

| Băă_Lore_2000 a răspuns:

Stiu doar cateva de fete : Kira,Bella,Lessy,Princess,Jessica,Sara, Pinchi, Frunza, Sara, Maya