| QAkkyQ a întrebat:

Zodia pesti si zodia balanta se potrivesc? Cat la suta? Dau fundita!big grin

2 răspunsuri:
| T a răspuns:

Uite aici:
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/balanta/pesti.php

O relatie frumoasa, dar nu prea tine.

| DeNyyy a răspuns:

Sa stii ca din pacate zodiapestilor nu se prea potriveste decat cu ei insisi.sincer iti zic pentru ca si eu sunt zodia pesti.acum iti dau ceva ce am gasit pe un site
Apa si Aer? Apa minerala! Clocotul izvoarelor! Un cuplu la care stelele pot strâmba putin din nas, dar, cu ceva efort din partea Pestilor, totul este posibil.

Nascut sub semnul lui Venus, nativul din Balanta este adesea rafinat, sofisticat, cu tendinta – absolut naturala în cazul lui – de a-si tine capul în nori. Si picioarele pe Pamânt. Fiindca Balanta este în acelasi timp un semn cardinal si masculin. Precum Aerul care patrunde peste tot, nativul acestei zodii este foarte sociabil si adesea îl veti gasi în localuri elegante, în locuri publice, mereu înconjurat de prieteni. Aici, s-ar putea sa fie o mica problema pentru Pestele cel sensibil si introvertit, caci el oboseste repede în compania altora, având acea capacitate atât de rara de a simti si de a absorbi energiile ce-l înconjoara. De aceea, el are nevoie, mai mult ca alte zodii, de anumite perioade de singuratate, în care sa-si refaca fortele, sa reflecteze sau sa viseze cu ochii deschisi. Balanta e de parere ca Pestele petrece cam prea mult timp singur. Asa ca, pentru a face ca relatia sa mearga, acesta din urma va trebui sa lase putin mai mult de la el si sa încerce sa se adapteze stilului de viata al Balantei. te-am pupat paaa:*