| funkydiva a întrebat:

Cum vi se par cei din zodia Pesti? Credeti ca se potrivesc cu zodia Gemeni sau cu zodia Pesti?

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Zodiile mi se par cel mai bun lucru de pana acum - glumeamhee hee
pesti-semn de apa
gemeni-semn de aer
(zodiacul este pasiune mea, chiar aveam inclinatii sa devin astrolog big grin)
Barbatul pesti: dualitatea acestui semn explica faptul ca langa nativul osos si slab, cu ochii stralucitori, cu miscari rapide, gasim tipul greoi si incet. Dar toti barbatii sunt foarte sensibili si impresionabili. Rar fac dovada de hotarare si energie; din contra, asteapta in general, ca destinul sa vina in intampinarea lor si nu lupta pentru nimic in lume sa-si faureasca o situatie. Traditionalisti in cel mai inalt sens, iubesc mult casa si familia. Datorita dualitatii semnelor nativul se poate lasa prada tuturor felurilor

Femeia pesti:este sensibila, eterata, fragila, ea seamana adesea cu eroinele povestilor cu zane. Dar tot din cauza dualitatii semnului, acestui tip de nativa i se alatura un altul deosebit de robust si de masculin. Are tendinta de a trece prin perioade caracterizate printr-olipsa de vitalitate, caci este foarte sensibila la influenta lunii. Viata sentimentala ii este foarte bogata. Mama si sotie buna, stie sa se adapteze perfect fiecarei situatii. Toate femeile nascute sub semnul Pestilor au in general, un gust marcant pentru traiul usor si confort.

Barbatul gemeni:este sensibila, eterata, fragila, ea seamana adesea cu eroinele povestilor cu zane. Dar tot din cauza dualitatii semnului, acestui tip de nativa i se alatura un altul deosebit de robust si de masculin. Are tendinta de a trece prin perioade caracterizate printr-olipsa de vitalitate, caci este foarte sensibila la influenta lunii. Viata sentimentala ii este foarte bogata. Mama si sotie buna, stie sa se adapteze perfect fiecarei situatii. Toate femeile nascute sub semnul Pestilor au in general, un gust marcant pentru traiul usor si confort.este o fiinta agreabila, intuitiva, joviala si optimista. Ea nu este niciodata luata prin surprindere intr-o discutie, oricare ar fi subiectul tratat; citeste mult si este la curent cu tot ce se petrece in lume. Setea de lectura este motivata prin dorinta de a cunoaste. Ea vrea sa stie tot despre fiecare si este disperata daca nu este informata cea dintai. Rautatea innascuta le permite reusita in comert si in activitatile profesionale in general.

Femeia gemeni: este o fiinta agreabila, intuitiva, joviala si optimista. Ea nu este niciodata luata prin surprindere intr-o discutie, oricare ar fi subiectul tratat; citeste mult si este la curent cu tot ce se petrece in lume. Setea de lectura este motivata prin dorinta de a cunoaste. Ea vrea sa stie tot despre fiecare si este disperata daca nu este informata cea dintai. Rautatea innascuta le permite reusita in comert si in activitatile profesionale in general.
Compatibilitati:
PESTI+PESTI

Când apa întâlneste apa... timpul si spatiul dispar, totul se petrece la nivelul emotiilor, iar lumea ramâne undeva în urma.

Amândoi sunteti imaginativi, creatori, va traiti viata la un nivel intuitiv si va puteti întelege unul pe celalalt fara cuvinte. Amândoi stiti sa daruiti, si astfel legatura va fi ca un vis frumos, departe de realitatea care-i raneste atât de mult pe acesti Pesti sensibili. Singura problema ar fi una lumeasca: nici unul din voi nu se preocupa prea mult de bani, economii, treburi de-astea prozaice, pentru oamenii de rând. Nici unuia nu-i place sa ia conducerea sau sa ia decizii importante... Cu doi idealisti într-un camin, va trebui sa gasiti repede un sponsor, altfel coborârea pe Pamânt s-ar putea sa fie cam brusca.

Nici unuia nu-i place realitatea, si astfel va veti închide curând într-o lume a voastra, dificil de înteles si chiar si mai dificil de patruns. Ar fi bine daca macar unul dintre voi ar avea vreo influenta de Pamânt pe undeva prin horoscop, fiindca, în largul marii, fara ancora nu se poate supravietui prea mult timp.

PESTI+GEMENI

Apa si Aer! Înteleptul zodiacului si adolescentul. Ce ar putea iesi de aici? ...Nimic durabil, în majoritatea cazurilor.

Cu siguranta, aceasta nu este o uniune astrologica clasica. Geamanul are nevoie de multa conversatie, care sa-l stimuleze, de contacte sociale, de varietate. Pestele are nevoie de liniste sufleteasca, de un refugiu unde sa poata visa în liniste si, din când în când, de singuratate. Geamanul se plimba mult, este mereu pe la prieteni sau prin oras... Iar Pestele este cam posesiv si o sa devina repede gelos – sau o sa oboseasca sa tot încerce sa satisfaca gustul pentru nou si stralucitor al Geamanului. Numai gândul la asemenea activitati frenetice (Gemenii sunt o zodie de Aer, trebuie sa circule mult) îl îngrozeste pe un Peste. Daca ai sa reusesti sa-ti faci Geamanul sa înteleaga de ce nu vrei sa iesi sâmbata seara în oras, sau duminica la plaja – explicându-i ca vrei sa vezi un film, ca ai nevoie sa fii un pic singur, ca linistea caminului te relaxeaza mai mult – totul va fi bine.

47 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nush daca zodia pesti se potriveste cu jodia gemeni dar stiu cu siguranta ca se potriveste cu zodia pestiwinking pesti se potriveste foarte bine cu pestihappy

mlm
| mlm a răspuns:

Uite eu iti pot spune, sint gemeni dar nu ma impac de nici o culoare cu cei din zodia pestilor, nu exista compatibilitate din absolut nici un punct de vedere; Asa ca de aici tu trebuie sa tragi concluziile!

| flaviak a răspuns:

Eu sunt in zodia Pesti si chiar ma inteleg foarte bine cu o prietena care este in Gemeni... poate ne intelegem deoarece suntem firi total diferite (eu timida, calma si nepasatoare iar ea agitata, vulcanica si nebuna) happy kiss

| gemeni6226 a răspuns (pentru flaviak):

Perfecta descriere happyeu sunt gemeni prietenul meu pesti si e chiar asa cum ai scris mai sus, el timis, calm iar eu vulcanica si nebuna.

| Cryss a răspuns:

Http://www.zodiace.ro/zodiac_compatibilitati/gemeni.html

Din experienta, iti pot spune ca persoanele din zodia Pesti sunt visatoare, intelegatoare, cele mai sensibile persoane, gandesc profund, destul de deschise la minte, insa au si defecte sunt incapatanate, nu prea isi dau seama de greseala facuta pe moment ci doar dupa un anumit timp :), trebuie sa lasi mai mult de la tine ca sa te intelegi bine cu ele, ee dar sunt persoane bune. Mama si prietenul sunt in zodia Pesti :D.

| Teardrop:] a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/pesti/

uite gasesti aici. sper sa te ajute :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt geaman, si imi plac pestii, in fiecare sambata merg la pescuit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodia taur(cu gemeni deloc..cu pesty chiar deloc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in zodi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Gemeni nu se inteleg deloc. M-am lamurit. Pesti sunt mult prea visatori si sentimentali pentru ai face fata unui geaman. Pesti au toane, la fel ca cei din zodia Gemeni si asta nu este bine deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pesti si mama gemeni...Suntem foarte apropiate... Culmea: eu vb mult si ea putin. Dar cu sora mea, tot gemeni, suntem ca 2 sabii tari intr-o teaca. In general incerc sa o inteleg... si in ansamblu eu spun ca ne intelegem destul de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodia pesti cu zodia capricorn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!(cel putin eu sunt zodia pesti si ma inteleg cu zodia gemeni pe plan de spionaj). Daca lucreaza amandoi la asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in zodia pesti si spun asta din propia experienta. Fetele in zodia pesti sunt foarte frumoase, inteligente, cuminti si foarte sensibile, gata sa ajute pe oricine, pe cand baietii in zodia pesti sunt aproape total diferiti.Intre cele 2 zodii nu se poate lega decat o prietenie, iar cei din zodia gemeni le plac aventurile si nu cred ca sa-r potrivi deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pesti si prietenul meu e gemenihappy si ne intelegem destul de bine. poate depinde si de ascendent.nu stiu ce sa zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pesti si ma inteleg foarte bine cu prietenul meu gemeni... tbx...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pesti si nu pot sa ma inteleg cu cei din zodia gemeni ne contrazicem din ori ce creca gemenii sunt plictisitori daca obositori pentru un beste isterici din fire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei din zodia pestilor sunt mai tacuti si putin mai rusinosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca zodia pesti se intelege cu zodia pesti dar sub nici o forma cu gemenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemeni cu gemeni se potriveste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestii sunt iubareti si credinciosi. pestii se potrivesc cu rac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestii sunt iubareti si credinciosi. pestii se potrivesc cu rac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pestii sunt iubareti si credinciosi. pestii se potrivesc cu rac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar se potrivesc cu zodia pesti, dar mai bine cu balanta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El se potriveste cu zodia rac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pesteeee si nu stiu daca ma potrivesc cu Alt pestee...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una st pesti si cu fetele gemeni ma inteleg cat de cat ok. dar cu baietii delooc. pur si simplu nu pot sa. i sufar dar asa fara nici un motivhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu e **** sa va *** in gura... is pesti si chiar sunt nebun si fac ce vreau eu ma *** in zodiile voastre visatorilor, revenitiva la realitate ca nu se aplica nici o zodie la nimeni
laughing