| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Afectează cu ceva consumul de alcool în aceeași zi cu vaccinul/rapelul? (vaccinul Pfizer)

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| joghu22 a răspuns:

Nu, dar este indicat sa nu consumi 48h fiindca nu isi va face efectul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alcoolul slabeste sistemul imunitar.
nu vrei sa ai un sistem imunitar slab fix atunci cand il antrenezi

| cosmogirl a răspuns:

Da

| HTH a răspuns:

Studiile recente spun si ca, pe langa abstinenta de la alcool, e de recomandat si sa nu faci efort fizic intens.

| xerxes1 a răspuns:

Important este sa nu bea asistenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie alcool cîteva zile o saptamînă după ce faci vaccinul, nu mori faără o berică.

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca poti sa rezisti 2 zile fara sa pui gura pe alcool

| cfrtobias a răspuns:

Da, o sa fii alcool tot pana mori, o sa fii lichid!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alcoolul e otravă, dacă nu știai. Afectează tot.

| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Eu am baut a treia zi dupa vaccin si mi-a fost rau. iti recomand sa nu bei o saptamana