| Girly97 a întrebat:

Cat de dureros este vaccinul Pfizer?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Vaccinul in sine nu doare deloc, este insa posibil ca a-2-a zi sau a 3-a zi sa ai usoare stari ca si cum ai avea chiar covid, adica sa faci putina febra, sa te doara putin muschii etc dar nimic de speriat!

| Lukasssz a răspuns:

Nu e dureros

| Apokales a răspuns:

M-a durut putin umarul a doua cand atingeam zona si cand ridicam bratul. Era doar enervant.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca e mai putin dureros decat ala din liceu

| elennax a răspuns:

Vaccinul in sine nu doare deloc, sau doare foarte putin. In schimb o sa te doara mana la o zi dupa ce il faci

| antipast a răspuns:

Nu este deloc dureros, doar o sa te doara locul in care ti-l face, cateva zile, ca orice vaccin de fel happy

| Fla23 a răspuns:

Nu doare