| Teresa2299 a întrebat:

Am 27 de ani si am cunoscut recent un tip. Nu am mai avut relatie de aproximativ un an si simt ca e momentul potrivit sa incerc din nou. Ideea e ca baiatul asta e de varsta mea si e chelner la un restaurant destul de ok, elegant.
Nu ca m-ar deranja statutul social, doar ca in general eu sunt o persoana setata pe cariera. Lucrez in finaciar, am salariu ok- Si investesc in continuare bani in dezvoltarea mea profesionala.
Am lucrat si eu in HoReCa atunci cand am fost studenta, deci nu ma uit de sus, doar ca avand in vedere ca baiatul are 27 de ani si nu pare sa aiba alte interese pe viitor, nu stiu daca va functiona. Cand vorbeam despre licee a zis ca a terminat ceva ce nu stiu exact ce e -daca liceu sau o alta forma de invatamant - dar a spus „ca sa pot lucra cu aurul". Ma gandeam la ceva profesionala, dar nu sunt sigura.

Imi place de el, fizic foarte mult, sunt atrasa, dar nu stiu daca pe termen lung ar putea functiona. Si mie imi place sa ma distrez, sa ies in oras, dar pare ca interesele lui se rezuma doar la asta. OK, nu il stiu inca foarte bine. Am iesit de 3 ori. Insa chiar as avea nevoie de o parere.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
35 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa -ti alegi un partener de viata pe care-l iubesti cu adevart, fara sa conteze profesia, ca intre voi acasa nu sunteti decat 2 oameni simpli, profesia neavand nici o importanta.
Mai taie din pretentii, ca esti destul de mare si tot ai cules pana nu ales nimic.

Ti-ar trebui mai multa maturitate, ca la 27 de ani ar trebui sa fii capabila sa-ti alegi singura un partener de viata, fara sa ceri parerea nimanui.

| HarryM77 a răspuns (pentru RAY):

Asta este exact ce ar zice Satana, dar stii ca banii sunt ochii dracului, nu mai amagii pe oameni, stii ca timpul tau e scurt și incerci să atragi cat mai mult suflete acum dispari din fata mea diavole in numele lui Dumnezeu și a lui Isus Hristos îți poruncesc să te intorci inapoi in adancuri
si să ne lasi in pace ++++
Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină.
Băgați de seamă să nu vă înșele cineva. Fiindcă vor veni mulți în Numele Meu și vor zice: ‘Eu sunt Hristosul!
Atunci, dacă vă va spune cineva: ‘Iată, Hristosul este aici sau acolo!’, să nu-l credeți. Căci se vor scula hristoși mincinoși și proroci mincinoși, vor face semne mari și minuni, până acolo încât să înșele, dacă va fi cu putință, chiar și pe cei aleși.
Aveți grija lume buna ca Satana și adepti lui sunt peste tot exemplu avem si aici, și incearca să vă însele stiu foarte bine ca zilele lor sau scurtat și incearca să cumpere cat mai multe suflete, indepartativa de invataturile si de adeptii lui

| RAY a răspuns (pentru HarryM77):

Depinde de fiecare cum vede viața,ce vrea de la viață,biserica din ziua de azi e o organizație mafiota care vrea doar banii, manipulare, taxe de protecție divina, Satana face voia doar a lui Dumnezeu vezi Iov, Luther scria că Dumnezeu a predestinat cei mântuiți înainte să se nască

| RAY a răspuns (pentru HarryM77):

Tu nu ai vrea sa ai banii multi? Eu urăsc ipocrizia, și tu ai vrea și cu toți vrem, restul e vrăjeală

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunteti compatibili, relatia poate fii de lunga durata si chiar serioasa, dar pentru asta trebuie sa-i dai o sansa si sa-l cunosti mai bine.