| edinaa a întrebat:

Sunt studenta in anul 3 si inca din primul an de facultate mi-a placut de un profesor.M-am gandit ca poate e ceva trecator, ca poate sunt atrasa mai mult de statutul sau, de acea dragoste interzisa.Dar timpul a trecut si-mi place din ce in ce mai mult de el.Nu cred ca are iubita.Nu vreau sa-i zic ca-l plac, pentru ca-mi este teama ca poate o sa ma respinga.Dar as vrea sa-i dau de inteles ca-l simpatizez.Ce ma sfatuiti sa fac?

16 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca diferenta de varsta nu e mai mare de 8 ani eu zic ca merita sa incerci, daca e mai mare... te-as sfatui sa te reorientezi spre alti baietii, mai de varsta ta! Parerea mea!
Okey, facand abstractie de varsta, pai ai putea sa faci un fel de compunere cu un mesaj subtil la o tema cv pe care el o va verificawinking
Aasta pe langa faptul ca va trebuii sa ii arunci niste priviri patrunzatoarewinking

| edinaa explică (pentru Jony123):

Eu am 21 de ani, iar el 28 happy eu zic ca diferenta de varsta e ok happy

| Picasso a răspuns:

Termini examenele cu el, si dupa ii zc! big grin la ce facultate esti?

| edinaa explică (pentru Picasso):

Tocmai in iunie termin examenele cu el.Nu am atata rabdare. Poate in timpul asta isi face iubita happy

| Picasso a răspuns (pentru edinaa):

laughing)), nesuferita mica, ai rabdare, ca dupa te prinde maritatul si iti vine sa dai cu piciorul in el de profesor!
Voi fetele aveti un farmec, sti sa ispitesti?

| edinaa explică (pentru Picasso):

Stiu,dar in clasa, unde sunt colegii mei, ce pot sa fac?laughing In afara cursurilor imi e rusine sa-l caut.Adica trebuie sa am un motiv...

| Picasso a răspuns (pentru edinaa):

Hmm, nu stiu, urmarestel un pic, un pic m mult vezi, cum poti sa te intersectezi cu el! sau daca isi lasa tellu pe catdra, da-ti un beep si restul vine de la imaginatie,, nu stiu, sau zii in fdata ce simti, daca nu stai in banca, si m asteapta cativa ani!

| relian a răspuns:

Tu il placi pe el, dar el te place pe tine? Aici e problema.Deci daca nu esti Ileana Cosinzeana fii sigura ca nu-i place de tine asa ca nai nici o sansa.Si sigur nu esti o tipa care arata f bine(scuze ca sint direct)pentru ca daca ai fi aratat f bine ai fi avut barnbati pe alese.Deci eu zic sa-ti vezi de treaba ta de baieti de nivelul tau.Sint sigur ca tipul arata cit de cit bine ca altfel nu te-ai fi uitat la el indiferent ce profesor ar fi, desi eu cred ca e mai mult asistent decit profesor. Oricum e mai bine sa-ti vezi de scoala ca de aia te-ai dus acolo, nu sa cauti barbati.Dar daca tot vrei sfaturi oprestel odata undeva pe hol spune-i ca vrei sa spui ceva sa fiti singuri si spui ca ai vrea sa iesi cu el in oras la o cafea ceva sa discutati.Scurt la obiect, direct fara sa stai oare ce-o fi ceo pati.Asa o lungesti aiurea si fara rost. Daca el te place o sa zica da, daca nu te place o sa-ti zica ca el nu iese cu studenti lui.Si uite asa stii cum stai si iti vezi de treaba.Nu o sa zica nimanui, la fel nici tu.

| edinaa explică (pentru relian):

Stii tu ca n-am barbati pe alese? In liceu am fost fotomodel.Am renunat, pentru ca vreau mai mult de la mine.
Daca intelectual nu sunt de nivelul lui, macar cu fizicul si cu personalitatea mea sper sa-l cuceresc.
Dupa modul in care mi-ai raspuns pari un frustrat.
happy

| Picasso a răspuns (pentru edinaa):

Modesto, atunci ca toot zc ca esti model smug hmm yammy yammy, cum de nu reusesti sa il cuceresti? laughing, ophh ghinion,

| edinaa explică (pentru Picasso):

Poate ca e el mai timid si ii este frica sa faca primul paslaughing sper ca asta sa fie motivul.
Pana acum nu i-am dat de inteles ca-l plac, pentru ca nu voiam sa observe colegii mei, dar o sa incerc sa-l privesc mai insistent si sa-i zambesc, sa falfai putin din gene.

| relian a răspuns (pentru edinaa):

Ooooo daca e pe asa ce sa zic.Dar cam greu sa vezi fotomodele care sint singure.Si daca tu spui ca e mai timid ce sa filfii din gene ca poate no pricepe nici asa. Spune-i direct si l-ai facut KO. Daca esti asa de buna cum te lauzi si el n-are pe nimeni nu mai pierde timpul cu povesti. Vorba ta poate il agata alta pina dai tu din genele false sau vorba vine.

| Picasso a răspuns (pentru edinaa):

Da vezi sa ai grija sa nu il hipnotizezi! ophh doamne ciudate mai sunteti oh go on, eu ma uit la desene animate, uita-te si tu!

| edinaa explică (pentru Picasso):

Imi recomanzi un anumit desen?

| Picasso a răspuns (pentru edinaa):

Duck Dodgers, tongue

| Devilady a răspuns:

Incearca sa afli daca are pe cineva.nu cred ca ti-ar cadea bine daca ai afla totusi ca este casatorit.in al doilea rand, incearca sa intri in vorba cu el mai in amanunt dupa ce iti termini studiile, atunci cand se va rupe bariera profesor-student. daca in 3 ani de zile nu ti-a trecut si daca simti ca il iubesti, go for it.ideea-i sa nu existe o diferenta de varsta mai mare de 15 ani intre voi(maxim 15 ani!) iar asa poate ca lucrurile vor merge in directia cea buna.inca o chestie.cauta-l pe facebook. daca are cont, fa-ti curaj si incearca sa vorbesti cu el. daca nu are, incearca face 2 face si vezi daca iese.