| SasaSasa2000 a întrebat:

Am voie sa intru în mall fara sa fi fost vaccinat sau sa fi fost trecut prin boală?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Nu fii rău, poate omul nu stă în oraș și nu avea de unde să știe care sunt condițiile.

14 răspunsuri:
| diNNozo a răspuns:

Da!

| Lukasssz a răspuns:

Da

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti intra linistit, nu te controleaza nimeni.
Se poarta masti si se masoara temperatura (automat), in rest nu ai treaba.

| Dismally a răspuns:

Da, doar sa porti masca si sa nu ai febra.

| cfrtobias a răspuns:

Pana acum erai in coma sau ceva? sau faci misto?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai voie atata timp cat porti corect masca de protectie.

| Fabianaa a răspuns:

Atâta timp cât ai masca poți întra liniștit, ca dacă nu vine nea Petrica de la securitate.

| cfrtobias a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Dar la sat nu e la fel regulament?

| cfrtobias a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Eu inteleg ca daca ar fi doar acum recent... dar de cand e covid?

| cfrtobias a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Si chiar de e copil si poate parintii nu-s vaccinati sau cine ii face cumparaturi ei cum merg? oare nu ii putea intreba direct

| badpanda a răspuns:

Nu exista nicio reglementare in acest sens.
A inceput prin alte tari ca o masura de a grabi vaccinarea.
Dozele exista, de ce sa se strice prin frigidere.

| Lauramee a răspuns:

100%

| SasaSasa2000 explică (pentru TheBoyTheCool24):

Ai ghicit, sunt de la țară și nu știam că nu am voie la mall nevaccinat.
Ba chiar am mers la MC Drive de teamă că la mall trebuie sa am dovada de vaccinare dau sa fiu fost trecut prin boală, serios vorbesc.

| darrio2007 a răspuns:

Da, cu masca pe gura.