| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineața! Cand credeți ca va veni un nou val de covid-19? Credeti ca va fi iar stare de urgenta sau se vor inchide din nou școlile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Anonimboy17year a răspuns:

Dap, astia mai mari de a 8. a deja nu mai merg in Neamt, e doar o chestiune de timp...

| ioanabanana8738957 a răspuns (pentru Anonimboy17year):

Well mulțumesc, chiar sper sa fie doar o chestiune de timp, nu de alta dar va trebui sa încep și eu liceul pentru ca a scăzut rata de infectare putin sub 1 sad

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Posibil va veni un nou val, oricum e si tulpina noua in Romania (cea din Anglia) si s-a descoperit alta mai contagioasa aparent tot la noi in tara. Dupa Paste cel putin m-as astepta la o inchidere a scolilor. (poate nu si pentru anii terminali)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Israelienii au gasit doua medicamente remediu. Cred ca este Covid dar vom scapa de el.

| Zuzu1991 a răspuns:

In 2-3 saptamani, doar in preafericita lor preaintelepciune au deschis scolile!

| Anonimboy17year a răspuns (pentru ioanabanana8738957):

Trist... happy