| Radu-Daniel_Tifrea_2000 a întrebat:

Bună tuturor!
Vreau să vă întreb: Cei care doresc să meargă din RO în Austria, mai au nevoie de testul PCR, test că ai trecut prin boală sau de vaccin?
Am auzit, din câteva surse, că NU TREBUIE niciun test!

Adevărat sau nu?

Doresc să aflu răspunsul de la voi.
Mulțumesc de atenție!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sursa cea mai buna este pe internet, respectiv conditiile de calatorie in Austria, acestea sunt actualizate mereu.

| Feri5 a răspuns:

Da, ai nevoie de test PCR.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit prost. Si continuii sa te informezi prost. Intri pe pagina mae si cauti oentru Austria conditiile de calatorie. E site ul oficial cu informații oficiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca Romania e in zona verde nu mai ai nevoie de test!