| kevin9 a întrebat:

Cand credeti/ati auzit ca se termina Corona Virus sau cand te termina cu izolarile?
Mai este granita deschiza?
Mai sunt zboruri?
Vreau sa vin acasa si nu de frica da chiar mi s-a acrit de Anglia

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Se poate iesi din tara, se poate intra, dar esti verificat si stai in carantina obligatoriu 14 zile

10 răspunsuri:
| kevin9 explică (pentru Donsavas):

Da nu stii a anuntat sau macar a presupus cineva cand s-ar termina?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru kevin9):

Candva in vara probabil se va normaliza traficul

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns:

Desi ti s-a acrit, gandeste-te ca lucrurile se schimba iar in momentul asta e mai important sa te tii in siguranta. Formeaza-ti o rutina noua, in casa, sa treaca timpul mai usor, citesti o carte, incearca un joc nou, filme, hobby-uri, vorbeste cu prieteni la telefon, chat etc.

| mudokins78 a răspuns:

Da! Obligatoriu.
Dar tu poti veni si acum, cu un avion al ministerului de externe. sau nu stiai?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania suntem abia la episodul 4 din sezonul 1, ai rabdare.
Intreaba-i pe chinezi cate sezoane au fost, vezi pe unde sunt italienii... Cam in functie de asta, ne putem reveni si noi.

| kevin9 explică (pentru XKronstadt):

Nu asta e problema, mi s-a facut dor de RO si chiar acum ma apucat

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai ceva instinct de conservare, fii destept si stai acolo. Aici va fi dezastru medical in maxim 3 saptamini. Acolo ai sanse mult mai mici sa o mierlesti.

| kevin9 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu mi-e frica de asta

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru kevin9):

Cind o sa iti fie va fi prea tirziu. Termina cu timpeniile si stai unde esti.