| Elide a întrebat:

Bună TPU, m-am vaccinat de corona virus cu pfizer și am luat o decizie rapidă,o prietena de-a mea mi-a spus că o să mor in timp de la el,că mă voi îmbolnăvi de leucemie de la el într-un timp, peste câțiva ani și mi-e frică,că a auzit tatăl ei de la un doctor chestia asta și că cei care l-am făcut ne vom cerne in câțiva ani,că vom muri,că de la virus se scapă, iar de la ăsta vom intra in pământ. Voi v-ați vaccinat, ce credeți despre această teorie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da o sa ne curatam toti vacinatii. Si vor ramane sa conduca lumea aia care in liceu dadeau lucrarea goala la biologie si azi sunt experti in epidemiologie. Plm... Voi nu v ati saturat de tâmpeniile astea deja?

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toti „inteligentii".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bolnavi la cap asta sunte ti toti ăstia care aveti astfel de idei, nici nu ma mir ca nu scade rata de infectare cu asa imbecili. Se tot zice intruna la stiri vaccinarea ne scapă sau ne ajută cel putin sa nu murim de covid si daca face m covid vor fi simptome usoare, dar ai cu cine sa te intelegi? NU, deoarece voi pune ti botul la ce zic habarnistii care manincă c cat cu două mîini, e atunci merge ti la ei sa va vindece, la cei care va latră in urechi nu va vaccinati mă ca muriti. țară de ccat.

| relian a răspuns:

Cei care spun povestile astea, is exact ca cei care spun ca vaccinul te apara de ceva, nu este nici o diferenta intre ei.
De murit o sa mori cand o sa vina vremea, iar daca nu ai patit nimic acu, stai linistita ca nici pe viitor nu vei pati nimic, ma refer de la vaccinul asta.

| Wr3nch a răspuns:

Dezinformare clasica raspandita de antivaxxeri.

| gabicoo a răspuns:

Caută-ți altă prietenă!
Actuala e idioată rău!

| Werrich a răspuns:

Are dreptate, peste 50000 de români și milioane de oameni la nivel mondial au scăpat de virus după ce au murit.

Răspuns utilizator avertizat
| antrebarisiraspunsuri a răspuns:

Asa este, eu m-am vaccinat acum o saptamana si dupa 2 saptamani am murit

| cosmogirl a răspuns:

Prietena ta e o dobitoaca rolling on the floor

| Elenaa5689 a răspuns:

Buna! Nu, si eu m-am vaccinat, dar nu este adevărat, nu patim nimic de la el in timp, sunt doar zvonuri.