| Amely21 a întrebat:

Credeți că în luna august o să fie deja voie să se facă nunțile cu 100 de persoane, 100+? O verișoară a mea are și a avut planificată o nuntă mai mare
Sunteți și voi careva în situația asta?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, nu putem ghicii viitorul, totul depinde de evolutia cazurilor de covid după relaxarea din 1 iunie, dar eu nu cred ca va mai fi ca înainte cu nunti de 100 de persoane niciodată.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să zici mersii daca se vor aproba nuntile cu 20 de persoane dar nu cred, cel mult 8 sau 10 persoane si distantare de 2 metrii intre ei la masă, si in biserică.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana în toamna cel mai probabil nu.

| Panamax a răspuns:

Mirelui i s-a oferit a doua sansa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur nu. Cel mai bine o amina cel putin pe la anul prin primavara.

| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii mai pasa de nunti, cand la ora asta, este mai sanatos sa ocolesti adunarile de oameni, ca sa te protejezi si sa ramai in viata.