| Girly97 a întrebat:

Credeti ca vom scapa de carantina institutionala/izolarea la domiciliu anul viitor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu depinde de noi, ci de evolutia pandemiei, pana nu se decide asupra unui vaccin va trebui sa ne obisnuim cu virusul.

| Trex157et777 a răspuns:

Vedem ce va zice presedintele Werner

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Daca astazi un barbat care a fost in Kaufland a fost arestat pentru ca a refuzat termoscanarea ne putem astepta la aceasta dictatura romaneasca...

Bula
| Bula a răspuns:

Dupa anul viitor, carantinele COVID se vor transforma in ospiciu sau carcera.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Eu cred ca vom scapa anul acesta de izolare happy

| Catrice a răspuns:

Dacă or sa mai existe locuri unde sa poți merge...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Girly97):

N-a fost arestat pentru refuz de termoscanare. A fost arestat pentru incapatanare si circul ce la facut la usa magazinului. Politistii au incercat sa vorbeasca cu ei frumos dar n-au avut cu cine. Niste imbecili. Nu-ti convine termoscanarea nu intri in acel magazin. Eu ma duc la magzinele de cartier care nu ma scaneaza doar pentru ca pierzi timp la cele cu scanare. Altfel nu vad care-i problema. Cand iti iei temperatura acasa sau in aeroport se poate? In aeroport sunt medici? Aiureli.
Uite intregul film aici: https://bit.ly/2Zn5HOU