| AlexDorinel a întrebat:

De ce tinerii se vaccinează cel mai puțin? Eu credeam ca au mai multa educație despre vaccinuri și se vor imuniza mai mult decât bătrânii.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
19 răspunsuri:
| MetisuI a răspuns:

Ca esti un taran la oras sa vaccinat toata lumea

| Pnin a răspuns:

Ce raspunsuri n-ai gasit?

| Pnin a răspuns:

Nu se lucreaza de un an la vaccin. Unde traiti de sunteti asa neinformati?

| CodrutElian1990 a răspuns:

La vaccinul Covit de lucreaza din 2011.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, dar vaccinul actual se bazeaza pe cercetarea de atunci, doar ca o imbunatatire.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Au spus-o specialistii, nu eu.

| Iote a răspuns:

In sfarsit, o intrebare buna de la tine!

| Iote a răspuns (pentru MetisuI):

Eronat! Nu s-au vaccinat nici 1/4 la oras.

| Iote a răspuns (pentru Pnin):

Ce inseamna "Nu se lucreaza de un an la vaccin."? E deja facut. Exista. Ce sa se lucreze?

| Iote a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Zau? Cu 8-9 ani inainte de a apare virusul?

| Iote a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Si e Covid, nu covit.

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Iote):

Daca nu stii, nu mai face afirmatii. Documenteaza-te si vezi cand a aparut prima data coronavirusul. Daca nu stii iti spun eu: 1930. Asa ca nu mai contrazice ce nu cunosti.
La vaccin se lucreaza cu mai multi ani in urma.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Iote):

Da, ai dreptate! Ii dau cezarului ce-i al cezarului.laughing

| hacktek a răspuns:

Tinerii, draga AlexDorinel, se vaccineaza mai putin pentru ca nu au toti cont pe TPU, si nu au avut norocul sa citeasca din intrebarile si postarile inteligente ale tale.
Daca ar fi avut acces la vorbele tale pline de duh, bine ticluite, despre tulpini si imunizari, cu siguranta s-ar fi inghesuit la vaccinare.

| Gligore2000 a răspuns:

Inventatorul tehnologiei ARNm doctorul Robert Malone a atras atentia asupra efectelor adverse.Interesant ca nimeni nu-l asculta.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru AlexDorinel):

Pai da. Sars-cov-1. Asta e sars-cov-2. COVID se cheama BOALA nu virusul.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Din experienta pandemica tinerii au fost afectati extrem de putin trecand prin boala in general ca asimptomatici sau cu simptome usoare. Asa cum a afirmat si un imunolog strain, a vaccina o categorie de populatie suficient de sanatoasa si care s-a dovedit ca are un raspuns imunitar NATURAL la virus e o prostie. Din acelasi principiu pentru care tinerii sanatosi NU au de ce sa se vaccineze anual impotriva gripei, in cazul coronavirusurilor gripei comune e de fapt cu atat mai contraindicat sa nu lasi sistemul imunitar sa actioneze in mod natural. Ce mai educatie, explica-ne tu de ce in Israel unde oamenii au fost practic santajati sa se imunizeze si inteleg ca s-au vaccinat peste 80%, pe varianta delta o doare fix in cot de imunizarea lor.