| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca luna viitoare elevii o sa faca scoala fizic indiferent de scenarii?

Daca anul trecut se tinea cont de scenarii, acum de ce nu se mai tine cont?

Despre facultati ce se aude?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
17 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Blablabla, zvonul ăsta apare în fiecare lună de un an laughing

| Catrice a răspuns:

Și cine ziceai ca ești ca parca te știu după pozahee hee
Stai liniștit ca pana începe școala mai iau ăștia 5 decizii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Ai mai vazut poza mea si in alta parte? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu mai sunt la scoala, dar le tin pumnii copiilor sa faca online in continuare. laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,la unu' gusticel cel viteaz parcahee hee

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah păcat, voiam sa vad cum stai în banca cu pepsiglasu în fata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Gusticel Cel Viteaz?
Care se da drept mine pe TPU? Atat ii trebuie!

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu boss, n-am văzut nimichee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Aaa, m-am prins. Esti fanul meu si mi-ai facut "fan page" pe TPU? Ce dragut happy

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu boss ce spui acolo, n-am dat laic la nici un fp de-al tăuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Am facut ss, am dovezi, Gusticelule impostor!

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Minți,n-ai nici o dovada, nici politia n-o sa te creadă

| Drimmero a răspuns:

La scoala cu voi, nu mai leneviti acasa stand cu camerele oprite la laptopuri!

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Cand ii aud ca vor sa faca online in loc de fizic, înnebunesc.
Ce dracu viata e asta, dupa ce ca fac ore online, 80% dintre ei stau si toata ziua in casa... Zile la rand.
Nu stiu cum reusesc ei sa faca asta, dar eu daca nu ma vad f2f cu persoane, simt ca o iau razna

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

De ce tin unii neaparat sa se vada f2f cu oricine? Mie mi-e indiferent.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca decat sa vorbesti prin text, mai bine ieşiti afara.
F2f sunt 1000 de alti stimuli implicati, in schimb prin text esti doar tu si telefonul.
Oamenii au nevoie de interactiune socială.

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Cam asa e, nici eu n-as fi suportat scoala online, daca se facea scoala online pe atunci cred ca maxim faceam orele pe skype )). Lucrez de acasa de o perioada si nu suport deloc, pana si pauzele la tigara erau misto pe langa conversatiile cu pictogramele.