| Falconcap a întrebat:

E nevoie de vreun document COVID pentru zbor intern(Timisoara-Bucuresti), cu compania Ryanair?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Laura162 a răspuns:

Nu se cere niciun document COVID pentru zboruri interne. Doar pentru cele internationale, daca e cazul (tara de destinatie iti impune conditiile).

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi sau suna la aeroport si intreaba i pe ei de ce ne intrebi pe noi?

| Falconcap explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am sunat la aeroport si la DSP si au zis ca "din cate stiu ei, nu", insa pe site-ul ryanair imi cere documentatie covid

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu am zburat acum o zi cu Wizz si nu a fost nevoie de nici un document Covid-related.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru SevenScents):

E bine ca intreaba ca el nu a inteles ce a citit pe site, unde scrie clar

"Ensure you have all necessary Covid-19 documentation to enter your destination country."

| Falconcap explică (pentru SevenScents):

Nu inteleg care e problema ta lol, daca e asa aiurea intrebarea mea, nu iti mai pierde timpul raspunzandu-mi. inteleg ca esti frustrat si raspunzi aici degeaba la intrebari...dar totusi

| Falconcap explică (pentru suntserios):

Tu intelegi ca m-am uitat pe documentele alea, am sunat in 3 locuri, documentele sunt pentru INTRARE in tara si ca declari ca te carantinezi si unde te pot gasi. la DSP mi-a zis ca nu e nevoie de carantinare dintr-un oras in altul, la aeroport la fel. am intrebat aici in caz ca mai sunt persoane care au avut o ruta similara si care stiu din proprie experienta. "userul anului", dar degeaba. doar la misto raspundeti. tipic romanesc

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Falconcap):

Ce sa iti mai explic si eu?
Ti au zis de la dsp ca nu e nevoie, ti au zis de la aeroport ca nu e nevoie, scrie pe siteul ryanair ca nu e nevoie. Care parte nu ai priceputo?

Răspuns utilizator avertizat
| Falconcap explică (pentru SevenScents):

Umm ok, continua sa postezi raspunsuri inutile ca sa te dai interesant pe net... NU a trebuit documentatie covid chiar daca zicea pe site ca trebuie

| Falconcap explică (pentru suntserios):

Unde scrie pe site-ul ryanair ca nu e nevoie? tocmai aia era ideea intrebarii, ca pe site zice ca trebuie si la aeroport/dsp ca nu trebuie. te rog frumos fa ceva mai bun cu viata ta decat sa raspunzi degeaba pe aici cand tu nici nu intelegi intrebarea

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Falconcap):

Ti am citat mai sus.
Mai citez odata.

"Ensure you have all necessary Covid-19 documentation to enter your destination country."

Răspuns utilizator avertizat