| sopranaCadaverica a întrebat:

Inainte de a citi intrebarea, vreau sa va rog mult sa fiti sinceri si seriosi.
Cunoasteti persoane infectate de covid19? Din familia voastra/prieteni/cunostinte/indivizi cunoscuti personal.
Va rog sa scrieti doar daca stiti sigur.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
23 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Eu am un var venit de curand din Spania care e in izolare impreuna cu toata familia, atat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nuuu, coronavirusul nu există și morții se prefac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

E inventia ocultismului mondial pentru a mari preturile la supermarket

sunt implicati si iezuitii
si evreii

| sopranaCadaverica explică (pentru supadeceapa):

Asa crezi tu? Nasol.
Intrebarea mea nu avea vreun substrat. laughing Media va face si paranoici?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu consum media, eu îmi iau info doar din surse oficiale laughing. E clar unde bate întrebarea ta, am avut aceeași discuție cu o copilă de 11 ani zilele trecute pe aici. Paranoia mi se pare să ai impresia că nu există virusul și e ceva mai malefic în spate.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iegzistă kanker că n-am văzut eu

| sopranaCadaverica explică (pentru supadeceapa):

N-am pomenit nimic de asa ceva si nu stiu cum ai avut revelatiile astea, ca as crede una-alta. N-am vorbit niciodata
Va e dor de certurile de la munca si veniti la cerseala pe TPU? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Unii macar au de munca

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu știu unde muncești tu de te cerți toată ziua cu colegii, dar nu peste tot e așa :'(

| sopranaCadaverica explică (pentru supadeceapa):

Aveti bun simt, si tu, si animalutul ala, faceti loc oamenilor sanatosi la cap sa raspunda. Umpleti aici pagina de prostii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mă bucur că ești optimistă laughing

| AnnabellaBB a răspuns:

Da, eu sunt pozitiv Covid-19.

| brokxy a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Ce simptome ai? Ai febra? Intreb deoarece cunosc o ruda care are tuse mereu si nu ii trece nici cu medicamente, dar are dureri de cap, si ii e rau. Febra nu are

| AnnabellaBB a răspuns (pentru brokxy):

Nu am avut febra deloc. Dureri în gat, tuse, stare generala proasta, 3 zile nu am mai avut gust și simt

| GabiDumitrescu a răspuns:

Colegi de-ai sotului vara-mii din Italia. Se pune? Hai mah, serios, vrei sa duci discutia in directie cefalopodelor care zic ca de fapt virusul nu exista?

| sopranaCadaverica explică (pentru GabiDumitrescu):

Eram doar curioasa. Sa stiu si eu cine sunt greu-incercatii bolii printre dragii nostri semeni TPU-isti.hee hee Poate fac niste matanii pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

Si nu îmi doresc.
Pa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ei, faza e ca si gripele/virozele de sezon au simptome similare. Eu am patit de vreo 5 ani incoace aproape in fiecare an sa fac ceva gen COVID. Crezi ca daca as face acum as muri de stres? Nefumator, consum alcool foarte putin, cu tensiunea si restul stau acceptabil, si mai ales nu ma stresez cand am diverse.

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Ti-ai revenit? daca da, prin ce ai trecut?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cunosc pe nimeni, doar am auzit zvonuri (cu persoane necunoscute). Oraselul meu o duce bine, cica sunt doar 4 confirmati, de la inceputul starii de urgenta.
Totusi 10.000 de persoane din totalul populatiei de peste 19.000.000, e un procent minuscul, nu e ca si cum ar fi bolnavi in stanga si in dreapta, din fericire. Masurile la noi s-au luat in timp util.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu,nu cunosc pe absolut nimeni infectat cu acest virus in cele doua doua judete intre care oscilez locuind periodic in fiecare (Giurgiu si Bucuresti). Daca te duci in zona de nord a tarii oamenii de acolo ''stiu sigur'' de la stiri ca in Giurgiu si Bucuresti este de fapt focar de covid19 si ca noi murim aici ca sobolanii.

| Madesz a răspuns:

Nup.

| AnnabellaBB a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Am trecut printr-un fel de gripa fără febra. Tuse, scurgeri nazale. A fost ca dracu, dar sunt ok acum. Acum sunt însărcinată in 3 luni