| Floreenofficial a întrebat:

Cum poti afla daca ai coronavirus? Probabil trebuie mers la spital.Dar daca iei din spital? Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Stai în casă iar dacă ai o să știi sigur la ce simptome violente are.
și chiar și când presupui că ai au și zis, nu te duci la spital! Suni la numerele date și spui simptomele și o să fii de acolo ghidat ce să faci.

4 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

In viata mai iei dar si dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate face testare la cerere pentru coronavirus, Directia de Sanatate Publica efectueaza testarile.

| sierra1 a răspuns:

"daca ai coronavirus? Probabil trebuie mers la spital"

sau varianta:

https://okmedical.ro/test-rapid-igg-si-igm-pentru-covid-19

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spitalele private pretul unui test Coronavirus variaza intre 250 si 400 lei