| Prumarius a întrebat:

doresc a pleca în Spania la munca, este necesar testul de covid la ieșire din tara?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu la iesire este problema ci la intrarea in Spania si in tarile in tranzit. Pentru Spania: https://www.mae.ro/travel-conditions/3747

| Romanul1985 a răspuns:

Pana la capsuni mai este...

| Romanul1985 a răspuns:

Mai bine așteaptă până trece pandemia si meri atunci, poate si capsunile vor fi coapte si poti lucra liniștitwinking

| Prumarius explică (pentru Romanul1985):

Nu în domeniul agriculturii lucrez

| Romanul1985 a răspuns (pentru Prumarius):

Atunci scuze...

| goguPatent a răspuns:

Pe site ul mae nu apar conditii de intrare in Spania pentru cetatenii romani

| Prumarius explică (pentru goguPatent):

Deci nu sunt restricții.