| Gabriel2606 a întrebat:

Salut. Vine valul 4, credeti ca vom trai aceeasi soarta ca in primele 3 valuri?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mai degrabă vine gripa sezonieră, combinată cu COVID 19, ținând cont de toate relaxările, faptul că oamenii măcar în spații închise nu mai prea poartă mască. În rest, este un virus care tot va veni, va pleca, lumea se va obișnui cu el.
Mai degrabă se induce o psihoză colectivă de panică, stres, decât boala propriu zisă. Cu puțină grijă, atenție, purtat masca, măcar în spații închise aglomerate vom scăpa ieftin.
Pentru că, după părerea mea, trebuie să ne ferim de gripa sezonieră mai degrabă.

10 răspunsuri:
| Didu85 a răspuns:

Nu.

| Didu85 a răspuns:

Nu. Deja lumea s-a mai deșteptat cu privire la chestia asta.

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

A mers cat de cat la inceput, eram toti speriati, dar cred ca ne-am dat toti seama ca se exagereaza prea mult. deci eu cred ca n-o sa mai acceptam soarta aia

| danbnz a răspuns:

Ce e val ca valul trece...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Adica sa stai in casa sa te bucuri de viata? Foarte greu.

| CassiusAlexander a răspuns:

Ce soartă? Și primele 3 au fost toate la fel?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vina. M am vaccinat, il aștept

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, abia astept big grin

| Sara2 a răspuns:

Nu mă pricep, nu sunt politician

Răspuns utilizator avertizat