| add1cted1 a întrebat:

Salutare! Daca ma duc la ziua cuiva, si aceasta persoana isi face ziua la o vila. Si sunt mai multi invitati ( 28 persoane ) si vine politia, dar o sa port masca si o sa incerc sa pastrez distanta risc amenda? Chiar daca sunt doar invitat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| add1cted1 explică (pentru AlexDorinel):

Stiu, am inteles 12 persoane maxim. Dar daca au toti un test negativ oare e ok? Adica sunt toti copii pana la urma.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru add1cted1):

Adica vrei sa spui ca daca au test negativ nu conteaza legea care spune ca n-ai voie cu mai mult de 12? Doamne fereste! Oricum nu-i voie cu petreceri nici macar cu 12 oameni: https://bit.ly/3Er0CGI

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt interzise orice fel de petreceri pentru cel putin o luna!

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AlexDorinel):

Ai vrut sa spui ca daca are vecini responsabili?

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AlexDorinel):

Adica sa incalcam legea doar cand ne convine? In rest sarim sa nu se incalce legea, cand nu ne convine noua. De asta merge rau tara asta.

| Lukasssz a răspuns:

O sa fi amendat

| MattteoAbz1111 a răspuns:

Poți fi amendat. Acum vezi și tu, aseară o fata și a organizat majoratul și au fost peste 100 de invitați + Nikolas Sax, din fericire pentru ea, N-a fost prinsă happy