Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salutare, deci va rog dati-mi o veste buna legat de virusul asta cu coronavirus.
Cat va mai dura? Se va gasi o solutie medicala in saptamanile ce urmeaza?
Va veni o vreme cand noi nu mai rezistam sa stam in case. Adica pe bune virusul se raspandeste rapid in Romania, chiar daca stam inchisi ca la puscarie.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
61 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

De altfel, poti oricand sa te duci la munca. Declaratia in mana si nu iti face nimeni nimic.