| Adry05 a întrebat:

Salutare, cei care ați comandat de la answear, preferabil acum în ultima vreme, mai știți cât a durat să vină comanda? Au trecut mai mult de 2 săptămâni și n-am nicio veste și nu dau de ei nici pe Facebook nici pe mail. Voi ați reușit să dați de ei prin aceste platforme? Urmează să încerc și la call center dar voiam să mai aud experiențe înainte.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum vreo luna mi-a venit intr-o saptamana
dar am incercat sa dau de ei pe mail si n-am primit niciun raspuns, desi ziceau ca raspund in max 24h

dar oricum vin din Polonia, e normal sa dureze mai mult

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Serios?! laughing eu chiar eram convinsă că din țară vin
da dar uite ți-a venit într-o săptămână, la mine au trecut mai mult de 2 și tot n-am nimic, nicio noutate nimic. și mie data trecută cred că tot într-o săptămână aproximativ mi-a venit dar acum mi se pare că a trecut exagerat de mult.

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

Lasa draga ca nu e mult 2 saptamani sa vezi ce usor vin comenzile de pe ebay sau aliexpres special cele din china > si 60 de zile laughing

| Adry05 explică (pentru Simpatic):

E mult „dragă" pentru că am mai dat la ei și nu a durat niciodată atât să vină și să nu primesc niciun fel de veste

| Adry05 explică (pentru Simpatic):

și în plus când dai pe un site de genu știi de la început că durează mult, la answear îți și zice că din momentu în care e dată curierurului vine în 3 zile, eh, eu aveam de mult comanda înregistrată și confirmată și etc și tot nimic, deci aveam motiv de îngrijorare zic eu, mai ales că nici nu reușeam să iau contactu cu ei.

| Simpatic a răspuns (pentru Adry05):

Da,ai dreptate

9 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ești sigură că s-a „înregistrat comanda"?

| Adry05 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Da, e și plătită. culmea, acu o jumătate de oră am primit mesaj de la curier că vine laughing) trebuie să mai postez întrebări când nu-mi vin comenzile.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Adry05):

Poate voiau să-ți „dea țeapă" dar s-au speriat că le strici reputația laughing

| Jus7t a răspuns:

Poate au ceva cu tine.