| anonim_4396 a întrebat:

Se mai cere vaccinul daca vreau sa plec in Spania cu Elitur? Nu scrie nimic pe site-ul lor de vaccin. Funda.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,

Nu exista nimic concret despre vaccin. Doar test PCR cu maxim 72 de ore inainte.

Detalii pe site-ul MAE :
https://www.mae.ro/travel-conditions/3747

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Test pentru avion, nu autocar.

| Lukasssz a răspuns:

Trebuie sa iti faci un test si sa iasa negativ.

| Răzvi42 a răspuns (pentru Lukasssz):

Tu citesti ce am scris mai sus? Nu-mi trebuie test pentru autocar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

Testul este unic indiferent de mijlocul de transport. Cu avionul sau autocarul tot treci granita.
Daca preferi sa te zgarcesti sa faci un test e treaba ta.
Intreaba la Elitur conditiile de calatorie.

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intrebat si nu se cere nimic. Cine *** ti-a zis tie ca iti trebuie test cu autocarul? de ce sa ma duc sa fac test sa-mi bage betisorul ala pana la creier din moment ce am avut odata "corona" si am facut testul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

Atunci de ce mai intrebi aici daca stii deja?