| Maxx23 a întrebat:

Voi credeți în coronavirus? Eu cred și da, dar nu așa cum se zice la știri. Ce luați de preventiv ca să nu luați virus?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
68 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştiu,Bloody,ştiu că ai fost sarcastic, dar am profitat de asta pentru că am vrut să te mai trag un pic de limbă deoarece ai evitat o întrebare despre ceva ce mi s-a părut cam dubios că ştii. Oricum, nu mai vreau să aflu, deci ai scăpat aşa că nu te mai obosi să-mi răspunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica dubios.
De parca n-ai stii ca sub avatarul fiecarui user apare ultima data cand a fost pe site.
De parca e ceva iesit din comun sa intri pe profilul celui de la care primesti notificare.
Cica dubios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu când primesc notificare nu intru pe profilul acelui individ că n-am de ce, intru direct la întrebarea respectivă ca să îi răspund înapoi. Poate intru doar dacă nu-l ştiu şi mi se pare ceva ciudat la el, doar atunci arunc rapid un ochi pe la răspunsuri şi întrebări, dar destul de rar fac asta.De ce ai intra pe profilul cuiva pe care îl ştii deja atunci când primeşti notificare de la el? Eu am intrat pe profilurile tale doar atunci când am dat de ele ca să-mi dau seama după răspunsuri dacă eşti chiar tu. După aia nu am mai intrat pentru că nu stau să-ţi urmăresc răspunsurile sau să văd în care zile te-ai logat şi în care nu.De aia zic că mi se pare dubios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nici tie nu iti urmareste nimeni activitatea pe site.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,hai să închidem subiectul.Altceva n-o să-ţi mai scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca il inchid eu.

| Mosotti a răspuns (pentru Panamax):

Nu e deloc gripa mai rautacioasa, o gripa nu-ti papa plamanii, nu te baga la terapie intensiva de nu poti sa respiri, e cu totul altceva. Au murit oameni sanatosi care nu aveau alte boli.
Gripa nu ia gustu si mirosul uneori pe luni de zile

O gripa mai rautacioasa este cand simptomele (dar aceleasi de gripa, nu alte noi) ar fi mai intense si ar dura mai mult, atata tot.

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

Nu mai pune la inima ce spun inteligentii asimptomatici.