| wintrebdekouiri a întrebat:

Credeti ca sunt sanse sa vina vreun virus cu mult mai puternic ca coronavirus? dar la ce medicina avem ma indoiesc grav de tot.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chinezii pot sti.

| MarianWLF a răspuns:

E o pierde de timp sa stai cu frica ca va urma ceva rau, oricum vine daca e cazul, faptul ca tu te stresezi in acel timp nu ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca pot apare si alti virusi, posibil chiar mai puternici, dar cel mai rau este sa apara vreo bomba nucleara, mai ales ca exista razboi in vecinatatea Romaniei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă a fost unul de ce nu ar mai fi și alții?

| relian a răspuns:

Nu vine nimic stai linistit.Tot ce ar fi sa vina este deja aici, nu vine nimic de pe alta planeta sau de mai stiu eu unde.

Microorganismele is aici de cand e lumea, iar cand ataca mai mult, este pentru ca populatiile lor cresc f mult, atunci sansele sa contactezi is mai mari.
Sa tii mic rorganismele sub conrtrol, trebuie sa tii curat, sa fii tu curat, in jurul tau sa fie curat.

Cind zic curat nu ma refer la gunoaie, ma refer la gunoaie de natura organica, care ar putea servi suport pentru dezvoltarea acestor microorganisme.
Ori animale care poarta aceste microorganisme pe ele in ele, dar le poate transmite altor animale.

In ultimele decade omenirea sa mai civilizat, igiena este mai buna, deci sanse sa apara o molima este destul de mica.Ce sa intimnplat cu covid, a fost doar reclama, ori ceva sa sperie lumea.

Daca cauti in dictionar, al oricarei limbi sau dictionar medical ce inseamna pandemie o sa vezi, corona asta cea fost nu se incadreaza la nici o categorie de asta molima, epidemie, asa au numito ei sa sperie lumea.
Poate a fost si un fel de test sa vada cum reactioneaza oamenii, daca se sperie, sa stie ei mai departe cum sa manevreze populatia.

Dar organismul uman poate face fata oricarui microrganism, de nu ar fi fost capabil, am fi disparut ca specie de mult timp.Gindeste ca omu primitiv nu avea medicamente, nici macar nu avea notini de ce inseamna microorganisme, chiar pana recent oamenii nu au avut antibiotice, nu au avut vaccinuri si totusi oemnirea este inca aici, ba mai multi ca niciodata, miliarde, cita frunza cita iarba laughing

| sammie a răspuns:

Da. Oricum zic astia ca vine unul din China foarte rau.