| ed99 a întrebat:

1.Buna. Am 14 ani, si ciclul menstrual mi-a venit prima data pe 26 mai, anul asta. Mi-a venit in fiecare luna, pana acum. Trebuia sa-mi vina pe 1 august, si acum este 6, si nu mi-a venit. Este o problema?
2. Si inca o intrebare : mai sunt sanse sa-mi vina ciclul luna asta?

FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Este normal sa nu iti vina intr-o luna sau sa iti intarzie in conditiile in care esti la inceput, menstruatia se reguleaza abia dupa 2 ani. Suntem abia la inceputul lunii deci ar putea sa iti vina oricand.

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Salut!
Ciclul menstrual nu ti se va regla asa repede, abia duap vreo doi ani din cate stiu eu. Asa ca tie ori iti intarzie, sau pur si simplu vei fi o norocoasa luna aceasta si vei scapa de durerile menstruale... intelegi ce vreau sa pun.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu este obligatoriu sa vina pe aceiasi data. Nu este nici o problema, mie cateodata nu-mi vine cu lunile. Nu pot sa iti raspund la cea de-a 2 intrebare asta depinde de organismul tau.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Este ceva normal ca la inceput sa nu fie reglat.
Poate sa dureze si 2-3 ani sa se regleze.
Da, este posibil ca luna aceasta sa-ti vina pe 10-12 sau alta data. big grin

| Dragonfly6 a răspuns:

Daca zici ca doar de anul asta ai sa nu crezi ca o sa-ti vina regulat de la inceput.

| lauraroxi a răspuns:

Nu este nici o problema! Trebuie sa treaca ceva timp pana ce ciclul sa e regleze si nici atunci nu vine fix in aceiasi data!