| anonim_4396 a întrebat:

1.E păcat dacă faci sex din plăcere, deși ești căsătorit?
2.Care e diferența dintre curvie și preacurvie?
3. Dacă fac poziții sexuale, păcătuiești?
4. Dacă faci dragoste oral sau anal, păcătuiești?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știi de ce era Bula curvar? Pentru că era dat la cwr cu var. Pana și popii se freacă în dos. Deci nu e păcat.

| BlackOldSun a răspuns:

NU EXISTA PACAT! Doar inventii pentru minti slabe, documenteaza-te corect!

Pasarile crescute in colivie cred ca zborul este o boala!

| anonim_4396 explică (pentru BlackOldSun):

Întrebam,pentru ce naiba vii aici dacă nu răspunzi?

| thefunkytroll a răspuns:

1. Da
2. Preacurvia este atunci cand iti înșeli sotul/sotia, adică esti deja casatorit/ă si faci sex cu o alta persoana, iar curvia este acelasi lucru, însă fara a fi casatorit/ă
3. Nu, asta daca le practici cu sotia/sotul
4. Dacă esti căsătorit si faci cu sotul/sotia, nu, insa daca faci cu altcineva desi ești casatorit, da. In plus, chiar si fara căsătorie, a face sex este un pacat, deoarece Dumnezeu spune sa ne stapanim poftele firii pământești (sexuale) pe care doar sotul/sotia ti le poate împlini.
Funda pls

| anonim_4396 explică (pentru thefunkytroll):

Să înțeleg că la prima e da sau nu?

| milan9 a răspuns (pentru thefunkytroll):

La 4). spuneai ca gomoria si sodomia nu ar fi pacate? Sa ne amintim ca in Vechiul Testament sunt sterse de pe fata pamantului doua orase (aflate azi pe fundul Marii Moarte) din cauza acestor doua pacate...