| anonim_4396 a întrebat:

1)Se poate ca prin sex oral neprotejat sa o lasi insarcinata?
2)Se pot lua boli prin oral neprotejat?

Răspuns Câştigător
| buzeduulci a răspuns:

1- Spermatozoizii trebuie să ajungă în vagin, nu în esofag ca să rămândă gravidă

2- dacă persoana cu care te culci[adică faci sex] are vreo boală -BTS- da, poţi lua. Le poţi lua şi cu prezervativul uneori. It depends. happy

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

1-nu se poate si 2- da, se pot lua

| Onn3 a răspuns:

1)Nu nu poti ramane insarcinata prin sex oral (sexul oral e facut cu cavitatea bucala nu cu vaginul)
2)Daca vi in cintact cu o persoana infectata cu BTS poti lua boala respectiva (candida,scabie, Hiv daca ai vreo rana in cavitatea bucala si intri in contact cu sperma infectata, la fel si sifilis, gonoree, chlamydia si altele...)

| bogdan72 a răspuns:

PedoBear pune intrebari legate de sex oral? Aoleu laughing
Lasand gluma la o parte: 1 - nu, 2 - da.

| Lilianalili a răspuns:

1 Nici vorba
2 Categoric

| Alina8593 a răspuns:

1. evident ca NU
2. depinde ca pers.respectiva are vreo boala