| grigor3 a întrebat:

Prin sarut poti sa iei boli? dar prin oral neprotejat?

7 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Prin sarut nu, dar prin oral neprotejat cu siguranta

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Sifilisul se ia prin saliva, sperma si contact s sexual. Poti sa te infectezi de boli cu transmitere sexuala daca aceasta are răni deschise in cavitatea bucala, si îti efectuează felatia.Meriti"a doua sansa"

| Adiadictie a răspuns:

Da

| Xaya a răspuns:

Vezi sa nu fi avut herpes, se ia prin ambele

| grigor3 explică (pentru Xaya):

Pai daca are herpes, deci poti sa iei sida prin sarut sau o boala grava doar ca saruti? de unde stii ca n uare o boala acea fata?

| Xaya a răspuns (pentru grigor3):

SIDA nu se ia prin sarut, doar prin contact sexual, prin oral nu stiu, dar despre herpes am auzit ca se poate transmite de la gura la organele genitale si se poate manifesta peste o perioada. Nu poti afla daca o persoana are o boala prin transmitere sexuala/oral/sarut decat daca intrebi persoana respectiva sau pe cineva care stie lucrurile astea. Pana la urma exista boli care se transmit si prin saliva pe care o iei din gura bolnavului si inghiti virusul, e logic ca iei boala aia

| Wqar a răspuns:

Da