| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

A BiG pRoBlEmcrying. HeLp Me AnD i KiSs YoUwinking
Sunt cu el de 2 saptamani, prietenii lui mi-au spus ca el tine le mine{ma indoiesclaughing } dar pur si simplu parca nu ne intelegem. El este rrom si cand m-am comb cu el nici macar nu-l cunosteam, stiam doar ca a fost cu o amica de'a mea care acum e plecta in italia. el are niste gesturi golanesti, adica cand nu'i convine ceva ma apuca de barbie tare si chiar mi se pare aiurea, ma musca foarte des si' raman cu vanatai 2 zile plus ca el se mai si' lauda la prt lui "uite mai ce are la buza".
Ma simt foarte aiurea, adica nha... m-am atasat de el, prt mele nu sunt de acord ca zice ca e rrom si' ca e periculos, plus ca azi mi-a zis ft care m'a comb cu el ca pe fosta o si' batea, cica ii dadea palme de fata cu prt lui, dar ca aia era si' tarfa ca se dadea la prt lui, el accepta toate astea ca o iubeasad. Eu ce sa fac acum? adica eu am fost genul care mi'au plaqt baietii dragostosi si putin mai altfel, nu care sa'mi fac vanatai de fiecare data cand ma intalnesc cu el sau sa'mi zic ca'l enervezsad. chiar m-am certat azi cu o prt din kuza luisad.
Ce sa fac? Eu deja tzin la el... oare sa'l las?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mai bine din timp draga, decat mai tarziu; mai incolo te vei atasa si il vei iubi mai mult si iti va fi mai greu sa renunti...
Nu ii spune direct, ci indeparteaza-te de el incetul cu incetul.Nu cred ca cea mai mare problema e ca e rrom, ma gandesc ca ai stiut doar asta de la inceput, e om si el!
Dar, ceea ce e aiurea e comportamentul lui care nu m ise pare deloc normal, mai ales ca e cu tine de 2 saptamani si deja are gesturi golanesti si iti face vanatai care din gluma, din serios, te raneste.
Deci, eu zic sa te gandesti bine si sa opresti din timp o greseala; acum asculta-ti si inima dar si ratiunea conteaza, ai grija, ca poti sa ajungi sa il iubesti mult si sa devi dependenta de el si poate sa faca ce vrea cu tine, ai mare grija!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La cum scrii, eu zic că stai bine cu el!
Cine ştie, poate se schimbă?! Sau nu...

| Lorelai a răspuns:

Daca nu nu te simti iubita de ce stai cu el?

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

D`mine miluieste`ma! lasa`l ca se vede ca`i nebun d`mine fereste ce`ti face. poate te violeaza laughing? nu te`ai gandit si u un pic ca te vede proasta si ce drek. te omoara rolling on the floorfaci cum vrei gandeste-te la viitor~!~.

| Andreea_7493 a răspuns:

Daca e asa ai putea sa fi chiar tu cea care-l va schimba.Totusi,eu zic sa il lasi.mai ales ca nu e de foarte mult timp relatia.Decat sa ajungi si tu Doamne fereste batuta si batjocorita in fata prietenilor lui.mai bine il lasi in pace si-ti cauti un baiat dragastos si cum ai zis tu, ca sunt destui.Sunt sigura ca prietenele tale nu-ti vor raul.si o prietenie o poti avea toata viata, un iubit nu se stie.

| ● Ďعw a răspuns:

Eu cared ca da...nu cared ca te-ai atashat f mult d el in 2 saptamana. dar spune-i-o intr-un mod frumos ca sa nu patsesti ceva sau daca nu vrei sal lasi vorbeste serios cu el despre treaba asta cand esti doar tu cu el si e intr-o pasa buna(asta ca s anul patesti ceva daca e asa violent)

parerea mea este ca nu merita sa stai langa un baiat asa violentwinking totusi sunt o groaza d baieti nu e el singurul(dar stiu cum e sa nu poti renunta la cinevawinking )

| radu a răspuns:

Eu zic sa-l lasi, dar sa ai grija cum i-o spui

| craciunitza_7057 a răspuns:

Din ce ai scris tu deduc ca tipul chiar este periculos si eu zic sa il lasi de pe acum pana nu e prea tarziu, dar ai grija cum ca se pare ca e si violent. Prietenii lui vor tine cu el logic ca iti zic ce iti convine ca sa isi faca baiatul treaba iar in cazul asta se pare ca prietenele tale chiar nu iti vor raul.