| anonim_4396 a întrebat:

A flirta cu un barbat insurat in cazul in care nu se ajunge la sex ci e doar un flirt romantic presarat cu complimente si aluzii sexuale, este pacat? Daca da, din ce punct de vedere: moral, sentimental, religios, sau toate la un loc?

Răspuns Câştigător
| DB43 a răspuns:

Daca tu te simti confortabil si iti place flirtul dat atunci nu te judecahappy

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Singurul păcat este să faci un lucru condiționat de ce este acceptat social, în masă, de oameni care mai degrabă nu au nimic în comun cu tine. Suntem unici, astfel orice dogmă e stupidă. Fii atentă doar să nu te minți pe tine. Tu stabilești ce e moral și ce nu. Dar dacă privești la legile naturii, acest concept nu există. Există doar karma, consecințe, adică ce faci ți se întoarce. Nu îți spune că vrei doar flirt când vrei sex. Nu te minți că vrei sex când vrei relație stabilă și afecțiune. Nu te minți că vrei afecțiune când de fapt vrei experiențe sexuale intense pentru care unii nu sunt pregătiți pe principiul că "te umilesc".

| RAY a răspuns:

Nu e pacat de nici un fel, e o batalie si asta tu vs nevasta lui ala

| SG1995 a răspuns:

De ce dracu ai flirta cu un tip insurat? Serios acum, tipul ala are nevasta si vreo cativa plozi, merita sa le strici relatia doar pentru distractie, by the way flirtul poate duce la sex foarte usor.

| mentholinks a răspuns:

Tarfele fac asta. E mai putin important daca e pacat sau nu.

| gălbenea a răspuns:

Se va ajunge la sex. mai bine ti-ai pune mintile in cap si ai opri asta. Ai vrea sa fii in locul acelei neveste? Nu cred.
Din toti barbatii singuri, unii chiar disperati dupa o iubita, tu ti-ai gasit sa ii hranesti ego-ul unui insurat.
Tu chiar ai impresia ca barbatul ala nu vrea ceva de la tine? Eu cred ca stii asta si pe deasupra ti-o doresti. Insa te minti singura si ne minti si pe noi ca sa nu te simti vinovata.

| gălbenea a răspuns:

Se poate observa cum te minti singura prin faptul ca ai dat funda singurei persoane care a fost de acord cu tine. Nici nu ai bagat in seama toate celelalte explicatii logice si mai amanuntite.
Daca vrei sa continui este viata ta si nu esti doar tu vinovata mai ales. Insa trebuie sa fii constienta ca se va ajunge la sex si trebuie sa te gandesti foarte bine la consecinte.