| DouaPuncteIcs a întrebat:

Masturbarea este pacat din punct de vedere religios?
Nu prea fac asta da sunt curioasabig grin

Fundawinking

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este păcat.
http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml
Pa, pa.

| lol1232 a răspuns:

Păi din punct de vedere religios este un pacat acum fiecare face ce vrea nu?

| Vizitiul a răspuns:

Andreea -Cine ti-a spus ca masturbarea este un pacat doar la baieti, sigur te-a mintit!
Stefanya- Din punct de vedere religios, masturbarea este un pacat. In acest caz, religia presupune privarea de unele insusiri si nevoie pe care le are omul. Ce alegi, sa fii indoctrinata gratie bibliei sau sa fii om? Eu as alege varianta a doua.

| Laura a răspuns:

Uneori mă întreb de unde atâtea aberatii... not worthy

| andreeaaa1 a răspuns:

La baieti este pacatwinking

| Liviu a răspuns:

Pune mana si joacate cu aia mica ca prinde mucegai si cadelaughing
Lasa tu pacatele' Ca nu e pacat
Adica pana mea de ce le mai avem acolo?
Acuma tu ca te stropeste unu cu masina
Tu nu il injuri?
aaa asta lasa'ma sa ghicesc nu mai e un pacat'

| SMTHING a răspuns:

Da, din punct de vedere religios!

@Andreea, este pacat si la fete tongue

| Alex0194 a răspuns:

@andreea a răspuns:
La baieti este pacatwinking

Dar ce? voi sunteti scutite?

| Cretzule a răspuns:

@andreea vad ca esti feminista rau.auzi `la baieti este pacat` laughing rolling on the floor

| icsulescu a răspuns:

Da, din punct de vedere religios este pacat.
Dar continua sa faci asta laughing, multi o fac...

| 9999azucena9999 a răspuns:

Din punct de vedere religios e posibil. Dar nu te framanta din cauza asta, toata lumea sa masturbeaza, dra putini sunt cei acre recunosc. E ceva normal sa te masturbezi si nu e gresit, religia are multe reguli pe care nici pacar preotii nu le respecta.

| Xd_Elvis_1990 a răspuns (pentru 9999azucena9999):

Nu pot crede ceea ce spui, crezi ceea ce spui? mie imi place sa o fac. sincer dar tu o faci?
nu am auzit de fete sa o faca. id meu este; terekjon este id de mes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e problema...winking dai in continuare. daca e te chem sa imi dai si miebig grinlaughing

| Jujjfrnjsdskeu a răspuns:

Conform Bibliei nu este un pacat pentru ca in Biblie nu scrie nimic despre masturbare.Conform *** religiei ortodoxe este pacat, desigur. Fa ce vrei cu corpul tau dar pastreaza-ti totusi demnitatea.Atata timp cat nu iti bagi nimic in fund e destul de ok.

| Jujjfrnjsdskeu a răspuns:

Conform Bibliei nu este un pacat pentru ca in Biblie nu scrie nimic despre masturbare.Conform religiei ortodoxe este pacat, desigur. Fa ce vrei cu corpul tau dar pastreaza-ti totusi demnitatea.Atata timp cat nu iti bagi nimic in fund e destul de ok.

| fiviane a răspuns:

Depinde si de viata ta religioasa. Unui om cu adevarat crestin, nu-i sta gandul la asa ceva.